Jak fungují vyhledávače zboží v zahraničí

Vlasta Vávrů nám na (ne)konferenci Vyhledávače zboží 2013 povídal o zkušenostech ze zahraničí. Přečtěte si, jak porovnával hlavně Českou, Slovenskou a Německou e‑commerce.

O významu značky

Vlasta provozuje v ČR internetové obchody VašeČočky.czČočkovník.cz. Na jejich příkladu ukázal význam značky v reklamě. A to včetně vyhledávačů zboží, kdy známější VašeČočky dosahují výborných výsledků právě kvůli tradici a značce, kterou na trhu mají.

O Česku a Slovensku

Volně jsme navázali na povídání Michala Krále ze slovenské Pricemanie. V segmentu kontaktních čoček je Slovenský trh sice menší než Český, působí zde ale mnohem méně konkurentů, a tak tržní podíl, připadající na jeden e‑shop, je zajímavý. Toto ostatně potvrzuje i služba Google Global Market Finder, která přisuzuje Slovensku nižší náklady na inzerci v AdWords při rozumné hledanosti klíčových frází z oboru.

Česká republika a Německo

Zajímavé rozdíly jsou ve vyhledávání zboží v ČR a sousedním Německu. Vlasta Vávrů ocenil to, čeho dosáhla česká Heureka. Obdobně propracované služby se hledají v Evropě těžko. To s sebou ovšem nese, podle Vlasty, vysoké náklady na inzerci. Naproti tomu v Německu jsou vyhledávače zboží méně propracované. Hlavní obtíž je ve správném nastavení inzerce tak, aby se zboží správně vypisovalo ve výsledcích vyhledávání. V čele místních vyhledávačů zboží stojí Idealo.de, které se může pyšnit vysokou a kvalitní návštěvností.

Vlasta Vávrů mluví o prodeji na internetu v zahraničí.

Doprava a ostatní země

Dále přišla řeč na Švýcarsko, Anglii, Itálii či Rakousko. Spojují je např. rozumní zákazníci, které až tak nezajímá doba dodání zboží, jako spíš kvalita obchodu. Je to jiné než u nás, kde chtějí zákazníci zboží co nejdříve.

 

Vlasta Vávrů zmínil kromě Čoček také software Tapomat, který cílí na mobilní uživatele webu, a jemu pomáhá při vyrovnání rozdílu v konverzních poměrech mezi uživateli ze stolních počítačů a mobilních zařízení.

Přečtěte si další články z (ne)konference Vyhledávače zboží 2013. Před Vlastou Vávrů mluvil pan Mergado.

18. 06. 2013

Komentáře (0)

Přidat komentář

Odesláním formuláře souhlasíte s všeobecnými obchodními podmínkami služeb Besteto.
Váš komentář podléhá ruční kontrole.