Jak na vymazlený název stránky (Meta Title): tipy od SEO specialisty

Co je to Meta Title?

Meta Title (název stránky) je HTML element v záhlaví webové stránky, vyskytuje se ve výsledku vyhledávání. Hledajícímu uživateli pomáhá s výběrem, který web/​e‑shop navštívit.

Kde se Meta Title nachází?

Nachází se v HTML kódu stránky v sekci head:

<head> 

<title>Propagace v sociálních médiích :: BESTETO </​title>

</​head>

Proč je Meta Title důležitý?

  • Výsledky vyhledávání: Název stránky je jedním z klíčových faktorů pro umístění stránek. Pro získání lepšího umístění ve vyhledávačích doporučujeme se na něj zaměřit.
  • Zvýšení míry prokliku (CTR): Relevantní a originální Title výrazně ovlivňuje míru prokliku (procento lidí, kteří kliknou na odkaz).
  • Uživatelská přívětivost: Webové prohlížeče zobrazují název stránky (Title) v záložkách, takže i při větším počtu otevřených stránek zůstanou záložky přehledné. Z tohoto důvodu by měl být uživatelsky přívětivý.

Jak by měl Meta Title vypadat?

Meta Title by měl mít tyto vlastnosti:

1) Správná délka

Povolený rozsah je 30 — 60 znaků (nebo 250 — 580 pixelů), doporučujeme se řídit počtem znaků místo pixely; délku lze kontrolovat pomocí tohoto nástroje.

2) Implementace a relevantnost klíčových slov

Title by měl obsahovat klíčové slovo, protože pomocí klíčového slova dáváme vyhledávačům najevo, že tato určitá slova jsou pro danou stránku nejdůležitější. Pokud zakomponujete klíčové slovo do meta popisu, zvyšíte šanci, že se na něj zobrazíte.

Obecná struktura:

Primární klíčové slovo — sekundární klíčové slovo — Značka.cz

SEO Brno — Optimalizace pro vyhledávače — Besteto.cz

Hlavní je, aby klíčová slova byla relevantní a měla vyhledávanost.

Problematikou klíčových slov jsme se zabývali v článku SEO tipy (1)SEO tipy (2).

3) Originalita

Doporučujeme, aby každá stránka měla originální název. Více stránek se stejným názvem dokáže vyhledávače zmást, protože nebudou vědět, kterou stránku pro daná klíčová slova zobrazit.

Příklad správně napsaného Meta Title

Zde je ukázka toho, jak by mohl být title koncipovaný:

Všimněte si, že Title obsahuje klíčovou fráziznačku. Text je podle mého názoru originální a srozumitelný. Co se týče délky textu, obsahuje 59 znaků, což znamená, že vyhledávače zobrazí text celý. V případě, že by byl text delší (například 65 znaků), tak by vyhledávače text usekly.

Kde upravíme Meta Title?

Na platformách typu Shoptet a Eshop-rychle najdete Title docela snadno. E‑shopové řešení mají obvykle globální nastavení, kde se do Title popisuje nadpis H1 a značka/​doména. Každopádně konkrétním stránkám, jde i přes globální nastavení, upravit Title ručně. Ruční nastavení, přepíše pro danou stránku globální nastavení.

  • Eshop-rychle: Meta tagy a pokročilé nastavení jednotlivých stránek e‑shopu
  • Shoptet: Úvod do SEO a nastavení na e‑shopu

U eshopového/​webového řešení na míru bude s největší pravděpodobností Title (název) v nastavení systému (pokud se jedná o globální nastavení), nebo v nastavení kategorií, či produktů. 

Máte pocit, že Title by potřeboval více péče, ale raději byste to nechali na expertech? SEO tým je k vašim službám.

08. 01. 2020

Komentáře (0)

Přidat komentář

Odesláním formuláře souhlasíte s všeobecnými obchodními podmínkami služeb Besteto.
Váš komentář podléhá ruční kontrole.