Oranžáda podcast s Filipem Vašíčkem o tematických zbožácích a biddingu

Nikdo nemá univerzální jednoduchý klíč, podle kterého by šla inzerce na tematických zbožácích optimalizovat. Častým problémem jsou vysoké náklady a strategie skrývání nákladných produktů sice funguje, ale má i svoje nevýhody. Skrývání produktů je hodně časově náročné a nefunguje dynamicky. Něco se ovšem dělat dá. Náš specialista na vyhledávače zboží Filip prozradí, jak se mu daří snižovat celkové PNO u našich klientů s pomocí Bidding Fox Elements (BFE).

Je škoda zaříznout celou kategorii kvůli pár neúspěšným produktům.

Základní nastavení biddingu na tematických zbožácích probíhá buď přes feed nebo v administraci. V administraci systému se nastavuje cena za kategorie. Proto je lepší nastavit cenu ve feedu, který umožňuje jít až na úroveň produktů. Ani tento způsob pořád neřeší, že produkt zůstane skrytý a specialista si musí pamatovat, které produkty skrýval.

V čem je výhoda skrývání produktů Bidding Fox Elements?

Bidding Fox ElementsBFE vám umožní zadat u produktu podmínky pro skrytí a dobu jejich platnosti. Není díky tomu nutné skrývat celé kategorie, ale jen neúspěšné produkty. Pokud jste navíc ve fázi, že s biddingem nemůžete jít dolů, tato strategie pomůže snížit celkové PNO. Další výhodou je, že produkt dostane druhou šanci. Ve chvíli, kdy přestane splňovat podmínku, vrátí se do hry

Co se v podcastu dozvíte

00:27   Co je to bidding?

00:57   Na kterých zbožácích bidding funguje a jsou tam nějaké rozdíly?

01:45   Jak funguje bidding na Favi, Glami a Bianu?

02:56   Jaké vyhledávače zboží máme v Česku?

03:50   Nastavuje se bidding u tematických zbožáků stejně?

12:32   Bidding Fox Elements je novinka?

13:16   Používáte i jiné nástroje?

14:13   Jaké problémy nejčastěji řešíš u klientů?

Podcast

Oranžáda už bude mít 1 rok! Od té doby nasbíral náš podcast na SoundCloudu přes 4 000 přehrátí a k dnešnímu dni přidáváme 22. díl. Díky všem, co nás poslouchají. :)

Na blogu najdete i návod od Filipa. V něm se dozvíte více podrobností ohledně nastavení.

Jestli by vás zajímalo nějaké další téma zaměřené na srovnávače zboží, napište nám do komentářů.

Za BESTETO

Maruška

Přidat komentář

Sledujte články v RSS