Biano: Zopakujte si, co byste měli vědět o tomto vyhledávači zboží

Není to tak dávno, co jsme zajeli na návštěvu do pražského Biana. Odvezli jsme si odtud několik postřehů a zopakovali si, co je potřeba o tomto zbožáku vědět. Projděte si to s námi.

O Bianu

Biano je vhodné pro e-shopy ze segmentu Home&Decor. Není ovšem srovnávačem zboží jako Heureka či Zboží.cz. Zboží nesrovnává, naopak -  pokud máte stejný produkt jako konkurence, snaží se zobrazit jen jeden produkt s nejvyšším skóre (tedy od jednoho e-shopu). Stejně je to i s variantami produktů. Varianty se slučují a zobrazuje se vždy ta, která má nejvyšší skóre.

Skóre produktu určuje přímo Biano a ovlivňuje ho několik faktorů - například jeho prodejnost, zda je produkt skladem, jaké má CPC atd.

Inzerce na Bianu

Jak je to s režimy

Na Bianu můžete být v tzv. režimu Standard, při kterém platíte za proklik, a to buď s platbou na fakturu nebo dobíjením kreditu.

Opatrně s biddingem

Tak jako na ostatních vyhledávačích zboží, i na Bianu můžete bidovat. CPC nastavíte přímo v administraci na kategorie či produkty, nebo přes feed v tagu BIANO_CPC. Pozor na vysoký bidding na kategorie v administraci, kdy můžete utratit lehce a rychle hodně peněz.

Doporučujeme

  • Nahrajte XML feed z Heureky. Nemusíte ztrácet čas se změnou kategorií (jako třeba na Heurece či Zboží), Biano páruje produkty do kategorií samo. Není ovšem na škodu si napárované produkty zkontrolovat, zda se opravdu nacházejí v takové kategorii, ve které mají být.
  • Dbejte především na fotky a popisky. Fotky v co nejvyšší kvalitě, bez vodoznaků.
  • Nastavte CPC přímo na produkty - výhodou je bidování pouze na konkrétní produkty (nastavte cenu doporučenou pro top pozice v dané kategorii). Nezapomeňte, že pro každý produkt je optimální jiná CPC (záleží na kategorii).
  • Parametry se tahají z různých elementů (z názvu, popisku, apod.), nicméně je lepší je uvádět přímo do tagu PARAM, zařadí se rychleji.
  • Pokud to jde, neměňte URL adresy produktů. I změna v UTM parametru je změnou URL adresy. Pro Biano znamená jakákoliv změna v URL nový produkt, který ztrácí svou historii (informaci o skóre produktu).

O zbožácích píšeme často. Přečtěte si třeba:

Komentáře

Chtěla bych se zeptat jestli vám došla objednávka na sedačku. Jestli jsem to dobře objednala nepřišla mi žádná potvrzující zpráva.

Krásný den, Moniko,
my jsme marketingová agentura a sedačky neprodáváme. :) Zkuste se ještě jednou podívat, zda vám e-mail s objednávkou nespadl do spamu a případně kontaktujte přímo prodejce.

Natka

Přidat komentář

Sledujte články v RSS