V březnu startujeme diskuse pro internetové podnikatele a marketéry

Rádi se s vámi potkáváme osobně, proto jsme po kurzech internetového marketingu a dvou nekonferencích připravili pravidelné diskuse pro internetové podnikatele a marketéry. Pojďme si naše diskuse představit.

Jak budou diskuse probíhat

Rádi bychom se v diskusích vrátili k základním tématům, která se týkají podnikání na internetu. Chceme si s vámi povídat, hledat skuliny v již objeveném a nahlížet na běžná témata netradičním pohledem. Takže to bude dost o povídání. Na druhou stranu bychom nechtěli jen akademicky diskutovat, proto na každé akci vybereme vždy alespoň jeden projekt a diskusi vztáhneme přímo k němu. Pro vybrané projekty tak bez přehnaného úsilí můžeme odvést společnými silami kus práce.

Pro koho jsou diskuse určené

Diskuse jsou určené pro odborníky na internetový marketingpro podnikatele využívající internet a vzhledem k jejich formátu by si na své měli přijít jak začátečníci, tak marketingové legendy. Ke každému tématu chystáme hosta, na kterého budeme směřovat otázky připravené jak námi samotnými, tak i dalšími přihlášenými účastníky. Na moderátorovi bude akci řídit a zapojit do diskuse co nejvíc přítomných. Kolik lidí bude přítomných, tolik pohledů bude k dispozici. A byla by škoda nezískat pohled nejen od odborníků, ale i od lidí, kteří v daném oboru začínají, nebo je zajímá, aniž by se mu dlouhodobě věnovali.

Témata diskusí

Společným tématem všech diskusí bude podnikání na internetu a vše, co s ním souvisí. Začneme od úplných základů a postupně se budeme nořit do stále specifičtějších témat. Pro začátek jsme vybrali tato marketingová témata:

  • Internetový marketing (14. 3. 2013) — co je potřeba vědět, než začnete investovat do propagace na internetu. Hostem bude Michal Janík, jednatel agentury Besteto. Více informací v pozvánce Marketing na internetu — 1. večerní diskuse.
  • SEO — jak fungují vyhledávače, co mají rády, co dělat, co je zbytečné a čemu se vyhnout. Hostem bude Robert Němec z agentury Robertnemec.com.
  • PPC reklama — kdy je vhodné investovat do PPC reklamy, jak nastavit první kampaně a jak je poté optimalizovat.
  • Vyhledávače zboží — jak fungují, jaká data jim posílat a jak získat maximum zákazníků. Hostem bude Pan Mergado. :)
  • Webová analytika — co, jak a proč měřit a na co si dát pozor při vyhodnocování efektivity marketingových akcí. Hostem bude Jan Tichý z Medio Interactive. Plánovaný termín kolem poloviny dubna.
  • E‑mail marketing — základní principy, jak budovat databázi, co a kdy posílat, jak sestavit email, jaké využít nástroje. Hostem bude David Kirš ze SmartEmailing. Plánovaný termín je konec dubna až květen.
  • Sociální média — kdy se vyplatí je využívat, jaký obsah zveřejňovat, kdy využít reklamu a jak změřit přínos sociálních sítí.
  • Copywriting — jak psát poutavé texty nejen pro vyhledávače ale hlavně pro lidi.

Jak budou diskuse fungovat v praxi

Diskuse budeme pořádat každý sudý týden od 17 h v prostorách agentury Besteto v Brně Kohoutovicích, kde se nás může sejít zhruba 15. V případě mimořádného zájmu zajistíme větší prostory. Diskusním dnem bude pro začátek čtvrtek. Na základě dohody s hlavním hostem se může změnit den v týdnu, o čemž budete zavčas informováni.

Témata včetně termínů, podrobností, hostů a registračních formulářů budeme postupně zveřejňovat na našem blogu.

Novinky budeme dávat na náš firemní Facebook, Twitter a zájemcům je budeme posílat na e‑mail.

Při registraci budete moct odeslat své dotazy či náměty na témata, která vás v dané oblasti zajímají. Navíc můžete při registraci vložit adresu svého webu či e‑shopu, pokud chcete, aby diskutovaná témata směřovala právě k vašemu projektu.

Základním formátem je moderovaná diskuse. Moderátor představí hlavního hosta a dá všem účastníkům možnost představit se. Společně pak budeme hledat odpovědi na otázky připravené moderátorem, zaslané účastníky, případně vzniklé na místě. Moderátor bude směřovat diskusi k hledání odpovědí aplikovatelných na vybraný projekt či projekty.

Moderovaná diskuse by měla trvat zhruba do 19 h. Neformální dohra se může uskutečnit v některé z okolních restaurací.

Vstupné i odchodné je dobrovolné. Nebráníme se ani případným sponzorům, kteří by nabídli, nebo zafinancovali, například občerstvení nad rámec běžného nealka, kafe a čaje.

Závěrem

Těšíme se na setkání s lidmi z oboru, které vídáme většinou na konferencích a nekonferencích. V Brně je spousta nám podobných nadšenců do internetového podnikání, marketingu a setkávání, tak jsme připravili možnost navzájem se poznat a obohatit. Majitelům e‑shopů, internetovým podnikatelům i studentům bychom chtěli dát možnost podívat se mezi nás, nechat se inspirovat odborníky a stejně tak odborníky inspirovat svým pohledem.

06. 03. 2013

Komentáře (5)

Luděk Volejník8. 3. 2013, 9:43

Super nápad!, díky všem lidem z Besteto, kteří za tímto projektem stojí, témata jsou perfektní.
PS: Plánuje se v budoucnu téma affiliate marketing?

Odpovědět
Kvasnička Jan6. 3. 2013, 9:17

Hodně zajímavý počin. Snad mi to vyjde a přijedu na některou diskuzi podívat, témata jsou opravdu hodně zajímavá.

Odpovědět
Miroslav Sedlák6. 3. 2013, 7:32

Samá lepší jména u hostů. Ještě zlanařit Davida Kirše na emailing.

Odpovědět
Michal Janík6. 3. 2013, 7:30

Slíbit to nemůžeme. Např. z únorové (ne)konference video bude, ale u diskusí se teprve uvidí :o(

Odpovědět
Roman Jedlička6. 3. 2013, 3:07

Rád bych se zeptal zda plánujete i nějáký live stream, nebo video záznamy z těchto akcí. Témata i osobnosti jsou více než zajímavé.

Odpovědět

Přidat komentář

Odesláním formuláře souhlasíte s všeobecnými obchodními podmínkami služeb Besteto.
Váš komentář podléhá ruční kontrole.