Twitter bude dvakrát tolik ukecaný. Limit zvyšuje na 280 znaků

Limit 140 znaků na Twitteru se má změnit na dvojnásobek. Proč a co to přinese?

Abyste se mohli vyjádřit, říká Twitter

Twitter je pro BESTETO důležitý komunikační kanál. V počtu followerů (přes 800) a interakcí pořád poráží Facebook. Proto jsem nemohla nechat tuto změnu bez komentáře. 

Proč k tomuto kroku tato sociální síť přistoupila? Na svém blogu argumentuje tím, že chce dát lidem prostor, aby se mohli dostatečně vyjádřit a neosekávat přitom důležitá slova. Stejně tak vychází z toho, že každý jazyk potřebuje jiné množství znaků. Například japonština podle údajů společnosti běžně využívá v průměru 15 znaků, angličtina pak 34.

Změna se tak bude týkat všech jazyků kromě japonštiny, čínštiny a korejštiny.

Na tomto obrázku Twitter ukazuje, kolik znaků potřebujete pro jedno sdělení ve třech různých jazycích.

Zdroj obrázku: blog.twitter.com

Ale neztrácí Twitter svůj stručný šarm?

To je samozřejmě otázka, která teď bude chvíli užírat všechny zaryté fanoušky Twitteru. Nedávno jsem psala článek o sociálních sítích a rozdíly mezi nimi. Jako hlavní výhodu Twitteru jsem viděla (a zatím pořád vidím) v tom, že je stručný. A to je na něm kouzelné. Vypustíte veškerou nepotřebnou omáčku a zůstane jen čistá podstata sdělení

Každý, kdo Twitter používá, mi dá nejspíš za pravdu, že někdy je to opravdu boj. Vměstnat všechno tak moc důležité, co potřebujete říct, do 140 znaků. Nedejbože, když ještě přikládáte odkaz. Ale vždycky se to nějak podařilo. Člověk nakonec zjistí, jak málo slov vlastně k životu na sociálních sítích potřebuje.

Pro někoho vysvobození

Na druhou stranu si už teď dovedu představit uživatele, které tato změna nadchne. A to třeba natolik, že si konečně ten Twitter založí. Anebo že se k němu po těch letech, kdy ležel ladem, vrátí. Protože se konečně budou moct rozvášnit — sdílet odkazy, obšírně komentovat situaci. 

A podívejme se na to vlastně z pohledu Twitteru: samozřejmě, že mu jde o získání fanoušků. Facebook se společně se svým Instagramem zvětšují měsíc co měsíc a je jasné, že Twitter by nové uživatele uvítal. 

Držím této světle modré krásce mezi ostatními sociálními sítěmi palce. Hlavně aby neztratila svůj stručný šarm. Ten totiž nikde jinde nenajdeme.

A co si myslíte o této změně vy? Napište nám do komentářů.

Chcete mít přehled o tom, co je v Bestetu nového? Řekněte si o náš newsletter, rádi vám ho pošleme.

29. 09. 2017

Komentáře (0)

Přidat komentář

Odesláním formuláře souhlasíte s všeobecnými obchodními podmínkami služeb Besteto.
Váš komentář podléhá ruční kontrole.