Přehled reklamních formátů na Facebooku: Carousel, Stories a další

Reklamních formátů, které můžete pro svou inzerci na Facebooku použít je spousta. Nemusí to být jen obyčejná fotka, skvělých výsledků docílíte i v případě, že použijete například Carousel nebo Stories. Připravili jsme pro vás souhrn, ve kterém najdete ty nejdůležitější informace o jednotlivých formátech. Tak se na to pojďme podívat!

Obrázek

Jeden z nejrozšířenějších reklamních formátů, se kterým se můžete na Facebooku potkat, je obyčejná fotka. Vytvoření této kampaně je jednoduché a zvládne ji i úplný začátečník — stačí nahrát fotku, přidat titulek, popisek, CTA tlačítko a máte hotovo.

Pokud přidáte do textu odkaz na produkt, využijte zkracovač odkazů bitly.com.

Doporučená velikost fotek je 1 200 x 628 nebo 1 080 x 1 080 pixelů.

Video

Máte zajímavý produkt nebo službu? Pak se rozhodně pusťte do videoreklamy. Během několika minut můžete uživatelům ukázat, v čem je právě váš produkt jedinečný a proč by se o něj měli začít zajímat.

Nesdílejte videa z YouTube, pokud můžete, raději je nahrajte přímo na Facebook. Dosáhnete tak lepších výsledků.

Doporučený formát pro video je 1 080 x 1 080 pixelů.

Facebook Stories Ads

Ani u reklam byste neměli zapomínat na Stories, které denně používá většina uživatelů sociálních sítí. V případě Stories si dejte při vytváření kreativy opravdu záležet. Uživatelé procházejí Stories velmi rychle a může být občas složité je zaujmout. Pokud chcete zvýšit šanci na zaujetí, vytvořte poutavou fotku a umístěte do ni například text nebo pohyblivé obrázky.

Doporučená velikost fotek je 1 080 x 1 920 pixelů.

Carousel Ads (rotující formát)

Věděli jste, že jednou reklamou v tomto formátu můžete ukázat deset obrázků nebo videí? V tomto typu reklamy můžete vyzdvihnout různé produkty nebo se zaměřit na konkrétní detaily určitého produktu, služby nebo propagace. Další skvělá vychytávka je ta, že každá karta může odkazovat na jinou stránku na vašem webu. Rotující formát reklamy můžete použít na Facebooku, Instagramu, Messengeru a v Audience Network.

Pořadí rotujících obrázků lze optimalizovat dle úspěšnosti. Pokud se ale rozhodnete tento formát využít pro vyprávění souvislého příběhu, nezapomeňte automatickou otpimalizaci vypnout.

Doporučená velikost fotek je 1 080 x 1 080 pixelů.

Rychlé prostředí

Rychlé prostředí funguje pouze na mobilních zařízeních a vypadá tak, že po kliknutí na reklamu se uživateli zobrazí reklama přes celou obrazovku. Reklamy se zobrazují ve Facebook kanálu vybraných příspěvků na mobilních zařízeních, ve Facebook Stories, v kanálu příspěvků na Instagramu a na Instagram Stories.

Využít můžete již připravené šablony nebo si vytvořit vlastní. Stačí mít k dispozici vhodný obsah a fotografie ve vybraných formátech.

Doporučená velikost fotek je 1 080 x 1 080 pixelů.

Sbírka

Tento typ reklamy funguje na stejném způsobu jako Rychlé prostředí, které jsme popisovali o pár řádku výše. Sbírka umožňuje vizuálním způsobem objevovat, procházetnakupovat produkty či služby z telefonu. Reklama ve formátu sbírky obsahuje úvodní obrázek nebo video, pod které můžete umístit několik produktů.

Doporučená velikost fotek je 1 200 x 628 pixelů.

Reklamy v Messengeru

Byla by škoda nevyuží Facebook naplno. Zkuste cílit i na uživatele v Messengeru. Tento typ reklamy můžete využívat za třemi účely — zprávy, návštěvnostkonverze. Při tvorbě reklamy vytváříte nejen reklamu, ale i uvítací prostředí, které se lidem po kliknutí na vaši reklamu zobrazí v Messengeru.

Reklama v Messengeru nelze cílit na uživatele mladší 18 let.

Doporučená velikost fotek je 1 200 x 6281 080 x 1 080 pixelů.

Pokud vás Facebook zajímá natolik, že byste se rádi dozvěděli i další zajímavosti, neváhejte si přečíst článek o formátech příspěvkůvelký přehled rozměrů fotek.

 

12. 03. 2021

Komentáře (0)

Přidat komentář

Odesláním formuláře souhlasíte s všeobecnými obchodními podmínkami služeb Besteto.
Váš komentář podléhá ruční kontrole.