Případová studie: Jak předběhnout konkurenci a zvýšit počet konverzí o 162 % díky našemu CSS programu

Lámete si hlavu, jak se v inzerci zobrazovat před konkurencí a nebalancovat na hranici rentabilnosti? Víme, jak vytěžit z kampaní v Google Nákupech maximum. V BESTETO jsme vyvinuli CSS program Kvinono, který umožňuje inzerci v Shopping Ads s 20% slevou. S úspěchem ho používáme nejen my, ale také další agentury. Jednou z nich je i agentura FEO, která nám poskytla přístup k datům jejich klienta, u kterého porovnávali výkon našeho CSS proti CSS Google.

Co že to ten CSS program vlastně je? 

Jedná se o platformu, která dovoluje inzerovat v Shopping Ads bez marže Googlu. Google musel otevřít prostor pro ostatní srovnávače poté, co Evropská komise uznala žalobu, která na něho byla podána za zvýhodňování své služby pro porovnávání obchodních nabídek. To znamená, že nyní můžete inzerovat pod jiným CSS a vyhrávat aukce za nižší cenu než v CSS Google.

Slevu většinou nepocítíte přímo ve snížení nákladů na inzerci, ale promítne se vám ve zvýšení počtu zobrazení reklam a ve větším množství prokliků. Když váš konkurent inzeruje pod CSS Google a nabídne cenu za proklik 10 Kč, tak vy ho můžete porazit už s cenou za proklik 8 Kč. Ve výsledku vám tak CSS Kvinono pomůže získat více konverzí.

Kvinono vs. Google battle

Souboj obou CSS se odehrával u klienta 4kids.cz, který vlastní e‑shop s hračkami. CSS Kvinono začali používat od konce února 2021. Abychom vám mohli poskytnou srovnání včetně tržeb, tak bylo na přání klienta skryto přesné období.

E‑shop 4kids.cz

Při experimentu, jak si CSS Kvinono povede proti CSS Google, běžela v účtu souběžně stávající kampaň v Shopping Ads pod CSS Google spolu s novou kampaní pod CSS Kvinono. Obě kampaně měly totožné podmínky  – stejné produkty, stejný rozpočet i ROAS.

Kvinono válcuje Google

Výsledky po fází učení vyznívají ve prospěch CSS Kvinono ve všech směrech.

CSS Google, CSS Kvinono

Průměrné CPC kleslo o 9,5 % a přineslo o 166 % více transakcí a to při poklesu PNO.

Možná si říkáte, že to je skvělý výsledek, ale že by přece průměrné CPC mělo být o 20 % nižší. I přesto, že díky CSS programu inzerujete s 20% slevou na prokliky, tak tohoto přesného rozdílu nikdy nedosáhnete. V rámci nastaveného ROAS se budete vždy snažit biddovat na přední pozice a díky slevě 20 % si můžete dovolit jít do aukce, která by se vám bez slevy v rámci nastaveného ROAS již nevyplatila. Znamená to, že někdy může dojít i k navýšení průměrného CPC, ale současně s tím i k úměrnému nárůstu tržeb v rámci dodržení PNO.

Vývoj CPC a tržeb v CSS programu Kvinono

Na grafu 1 vidíme, jaký vliv mělo průměrné CPC v inzerci pod CSS Kvinono na nárůst tržeb e‑shopu. Za začátku bylo průměrné CPC nižší a stejně tak i tržby. Postupně se průměrný bid zvyšoval a spolu s ním i hodnota konverzí.

Meziroční srovnání tržeb z Google Nákupů

Abychom vyloučili, že se tržby mezi kampaněmi pouze přerozdělily, porovnali jsme v grafu 2 také předchozí rok ve stejném období. V meziročním srovnání je zvýšení tržeb o 66 %. A to přesto, že porovnáváme období včetně března roku 2020, kdy od 14. 3. 2020 vláda uzavřela maloobchod (sami dobře víte, co to udělalo s tržbami e‑shopů).

Meziroční srovnání návštěv z Google Nákupů

V grafu 3 vidíme, že v meziročním srovnání návštěvnost e‑shopu z kampaní v Google Nákupech stoupla o 75 %.

U obou těchto grafů porovnáváme rok 2020, kdy v účtu běžely kampaně pouze pod CSS Google, s rokem 2021, kdy zde byly kampaně z CSS Google i CSS Kvinono. Procentuální zvýšení tržeb i návštěvnosti je tedy společným dílem obou CSS.

Vývoj PNO a tržeb v CSS Kvinono

Když se podíváme na graf 4, tak u kampaní v CSS Kvinono vidíme trend postupného zvyšování tržeb a poklesu PNO.

Vývoj PNO a tržeb v CSS Google

Oproti tomu v grafu 5 u kampaní v CSS Google je patrné, že sice PNO drželo, ale tržby šly dolů.

Jak dopadlo porovnání tržeb?

Kampaň v CSS Kvinono přinesla o 123 % vyšší tržby než kampaň v CSS Google. Přivedla o 130 % více uživatelů a návštěvnost se zvedla o 143 %. Jediné, kde jsme zaznamenali pokles o 19 %, byla průměrná hodnota objednávky. Je to z důvodu, že v rámci nastaveného ROAS si mohla kampaň v CSS Kvinono dovolit biddovat i na produkty s nižší prodejní cenou.

CSS Kvinono vs. CSS Google

Výsledky souboje – 6:1 pro Kvinono!

Výsledky souboje

Chcete i vy zvýšit tržby díky slevě 20 % na prokliky? Aktivujte si CSS Kvinono. Měsíční poplatek za využití je 1 990 Kč bez DPH / e‑shop bez omezení počtu produktů ve feedu. Při dlouhodobé spolupráci navíc cena ještě klesá. Vyzkoušejte ho a přesvědčte se, že můžete z Google Nákupů vytěžit mnohem víc!

Aneta Matyášová
02. 06. 2021
Aneta je pořád usměvavá vedoucí PPC týmu, která ma na starost taky CSS program Kvinono. Úkoly vždycky dotáhne do konce, má talent pro PPCčka a na texty ke kampaním, je prostě nejlepší! 

Komentáře (0)

Přidat komentář

Odesláním formuláře souhlasíte s všeobecnými obchodními podmínkami služeb Besteto.
Váš komentář podléhá ruční kontrole.