Zbavte se zdlouhavého klikání díky makrům v Mergadu

Mergado představuje novinku, která nejednomu uživateli pomůže s urychlením práce a zbaví vás zdlouhavého klikání. Automatizace je pro Mergado dlouhodobě důležité téma a díky nové funkci se v tomto zase posouvají o krůček napřed. Níže si vysvětlíme co to makra jsou, co dokáží a jak si takové makro vytvořit. 

jak funguje

Mergado makra představují zjednodušení, díky kterému uživatelé při nastavování XML feedů mohou ušetřit čas při zdlouhavé tvorbě výběrů a pravidel. Ocení jej především specialisté, kteří u klientů pravidelně řeší základní a opakující se úpravy feedů. Svoje si tam ale najdou i majitelé e‑shopů, kterým přednastavená makra mohou ušetřit čas a zároveň dodat inspiraci při opravě vlastních XML feedů. Zjednodušeně to funguje tak, že jediným kliknutím za vás makro provede několik operací zároveň a vy tak nemusíte ručně definovat výběry a následně na ně vytvářet pravidla.

využití makra

Do inzerce nechceme posílat levné položky. Museli bychom tedy jít do výběrů, tam si vytvořit výběr na levné položky (třeba do 50 Kč). Poté se musíme překliknout do pravidel, které musíme vytvořit a dát mu nějaký název. Nakonec musíme vybrat typ pravidla a výběr, na který se pravidlo bude aplikovat. 

Díky nové funkci Mergada ale pouze stačí jít do záložky “makra”, kde si vybereme makro “Skrytí levných produktů”, navolíme si do jaké ceny chceme produkty skrývat, spustíme funkci a zbytek udělá Mergado za vás. Vybrat si můžete z různých volně dostupných maker a další budou přibývat.

Přehled volně dostupných maker
Výběry vytvořené makrem

enlightenedTIP: To, co makro vytvoří se tváří jako normální výběry a pravidla, které vytvoříte i ručně. Pokud tedy budete chtít makro odstranit, stačí postupovat stejně, jako při odstraňování výběrů a pravidel, které si vytvoříte sami. Výběry a pravidla, které makra vytvořili poznáte podle toho, že na konci názvu mají kód, který jim makro přiřadí.

 

Pravidla vytvořená makrem

vlastních maker

Krom předvolených maker je také možné tvořit vlastní. Jejich tvorba funguje na podobném principu jako vytváření výběrů a následných pravidel. Jako první si vytvoříte element, na který chcete pravidlo nastavit. Na ten poté definujete výběr a nakonec i pravidlo. Dále makru vytvoříte název, napíšete popis a vyberete pro jaký export je makro dobré (zda má smysl pro Heureku, Zboží apod.). 

Detailní návod pro tvorbu vlastního makra najdete tady, nebo případně ve videonávodu.

Pokud chcete s makry poradit, dejte nám vědět. Svoje dotazy a doporučení můžete řešit také přímo na Mergado foru.

Patrick

Patrick Axmann
Patrick Axmann
16. 04. 2020
Patrick je specialista vyhledávačů zboží a marketingový konzultant. Stará se o naše stávající klienty a pomáhá jim se Zboží.cz a Heurekou. 

Komentáře (2)

Michal Janík17. 4. 2020, 5:29

Máš zkušenosti Patricku s tvorbou vlastních maker?
Nasdílíš prosím nějaká?

Děkuji.

Patrick21. 4. 2020, 2:05

Ano, tvořil jsem nějaká makra na činnosti, které se opakují. 

Třeba odstraňování velikostí z názvu pro GLAMI: https://app.mergado.com/macro/3a8b-f8f3-74a8-0999 – 26d8

Nebo třeba na omezení biddingu na Zboží: https://app.mergado.com/macro/f0f1-e055-e11a-3035 – 6b80

Na dalších ještě budu pracovat.

Odpovědět

Přidat komentář

Odesláním formuláře souhlasíte s všeobecnými obchodními podmínkami služeb Besteto.
Váš komentář podléhá ruční kontrole.