6 českých marketingových podcastů, které se vyplatí poslouchat

Podcasty jsou v poslední době čím dál tím populárnější. A není se čemu divit. Hlavní výhodou podcastů je možnost si je poslechnout online kdykoliv, kdy vás napadne — jsou tak skvělým parťákem na cesty, výlety, sportování a spoustu dalších aktivit, které děláte ve volném čase. Díky jejich popularitě si můžete najít téma, které vás zajímá — od politiky, přes sport, psychologii až po cizí jazyky.

Možností, jak poslouchat podcasty je hned několik. Můžete využít aplikaci Spotify. Pokud vlastníte iPhone, můžete využít již předinstalovanou aplikaci Podcasty.

Podcasty vychází většinou pravidelně (každý den/​týden/​měsíc. Takže se máte vždy na co těšit.

Teď se už ale pojďme podívat, jaké podcasty stojí za poslechnutí.

1. Oranžáda

Oranžáda je naše BESTEŤÁCKÉ miminko, které je na světě necelé 2 roky. Za tu dobu jsme natočili spoustu podcastů jak o marketingu, tak i o e‑commerce. Jako hosty míváme většinou markeťáky, podnikatele a firmy z různých oborů a povídáme si o jejich cestě, zkušenostech, nástrojích a dalších zajímavostech, které se (ne)povedly.

2. Na volné noze

Autorem tohoto podcastu je Robert Vlach a jak už název vypovídá, jedná se o rozhovory a tipy odborníků na volné noze. Mimo běžných podcastů si můžete poslechnout i speciály, mezi které patří například Copýtko — fajn věc pro copywritery, kteří si chtějí poslechnout vychytávky a tipy od předních českých copywriterů.

3. Vaše jméno je vaše značka

#VaseJmenoJeVaseZnacka je podcast věnovaný podnikavému myšlení a propagaci šikovných lidí. Rozhovory jsou často plné vlastních zkušenostích (i těch méně úspěšných) a reálných příkladů z praxe. Pokud tedy potřebujete nakopnout, je tenhle podcast přesně pro vás.

4. Kreativní kreatury

Kreativní kreatury je podcast o kreativním byznysu pro tvůrce – ilustrátory, grafické designéry, fotografy, animátory, videotvůrce, copywritery, hudebníky, marketéry a další. Autorem je Michael Petrus a Tomáš Sobel, kteří zde hovoří například o kreativní práci, jejích zákonitostech, úskalích a běžném životě kreativních lidí. Kromě kratších dílů zde najdete i celé záznamy o délce 1 – 2 hodiny.

5. Marketing insider.cz

Marketing insider.cz aneb to nejlepší z českého marketingu a médií. Insider přináší rozhovory s marketingovými řediteli předních značek a zástupci největších českých médií. Naleznete zde jak praktické informace a postupy, tak pohled do zákulisí úspěšných značek — MAAPPI, ZOOT, Twisto a spoustu dalších.

6. Mergado to go

Luděk Volejník a holky z Mergada vás v podcastu Mergado To Go seznámí s různými tématy — dozvíte se například to, jaké novinky chystá aplikace Mergado, jak na bidding nebo si můžete pustit rozhovory se známými osobnostmi ze světa e‑commerce.

A jaké podcasty nejčastěji posloucháte vy? Napište nám do komentářů.

 

14. 09. 2021

Komentáře (0)

Přidat komentář

Odesláním formuláře souhlasíte s všeobecnými obchodními podmínkami služeb Besteto.
Váš komentář podléhá ruční kontrole.