Marketingové novinky: Alza plánuje obchod bez prodavačů a Ikea si pohrává s virtuální realitou

Další týden je za námi, a tak přinášíme přehled toho nejzajímavějšího, co se v marketingových vodách událo.

  • Na BESTETO blogu vyšla velká studie, která je zajímavá jak pro markeťáky, tak e‑shopaře. Podívali jsme se na to, co e‑shopům vydělávalo v roce 2017 nejvíc. Nenechte si tuto dávku jedinečných informací ujít.
  • Heureka vydala další díl seriálu “Učíme se Heureku”. Tentokrát vysvětluje, jak měřit na tomto zbožáku konverze.
  • Jak lidé utráceli v e‑shopech za minulý rok? Mrkněte na Tyinternety.cz. Dozvíte se třeba to, že dohromady protočili 115 miliard korun, což je víc než v roce 2016.
  • Prodejnu jako z budoucnosti otevírá v Praze Alza. Namísto prodejců tu najdete speciální boxy pro výdej zboží. Otevřená bude nonstop. Více se dočtete na Czechcrunch.
  • Pokud máte 30. ledna volno, zajeďte si na Ecommerce Expo Prague. Na tomto veletrhu, který se zaměřuje na e‑commerce, vystoupí například bývalý šéf britského Amazonu. No a hlavně se tam můžete potkat s námi, Besteťáky!
  • Ikea plánuje otevřít tzv. pop-up obchod na Václavském náměstí v Praze. Součástí bude i kavárna a plánovací studio. A to není z novinek o této švédské firmě vše. Ikea vyzkoušela na své pobočce v Dallasu experimentovat s virtuální realitou. Snažila se zákazníkům přiblížit výhody produktů. Stejně tak si tu mohli lidé zablbnout ve virtuální polštářové bitvě nebo navštívit pandy.
  • Co se stane, když si nedáte pozor na to, jestli vaše reklamy nejsou náhodou kapku rasistické? Můžete si nejenom ušít z ostudy kabát, ale ještě vám poklesnou hodnoty akcií a někteří obchodní partneři s vámi ukončí spolupráci. Švédská firma H&M o tom ví své.

To by bylo pro tento týden vše. Interní BESTETO novinka — opět naplno zahajujeme čtvrteční sérii šipkových turnajů, což přináší nejobtížnější část a to rozdělit se do týmů. Naše plné soustředění zachycuje obrázek dole.

Chcete mít přehled o tom, co je v BESTETO nového? Řekněte si o náš newsletter, rádi vám ho pošleme.

15. 01. 2018

Komentáře (0)

Přidat komentář

Odesláním formuláře souhlasíte s všeobecnými obchodními podmínkami služeb Besteto.
Váš komentář podléhá ruční kontrole.