Jaké v Bestetu používáme aplikace pro řízení inzercí e-shopů na Heurece a Zboží.cz

Kdysi bývalo v módě psát na blog představení nástrojů a aplikací, které dotyčný odborník používá. Vedl jsem na toto téma nedávno řeč a rozhodl vše popsat. Nebudu ovšem psát o Screaming Frogu, Majestic nebo Monitor Backlinks, které používají naši marketingoví konzultanti např. pro SEO, ale zaměřím se výhradně na nástroje, které používají naši specialisté vyhledávačů zboží. O tom se totiž tolik nemluví.

Mergado

Základní software, bez kterého si správu inzerce na zbožácích neumím představit. Děláme v něm od párování produktů přes složitější úpravy feedu tak, aby vyhovoval specifikacím nejrůznějších srovnávačů až po bidding.

Feed Image Editor

Ten používám nyní hlavně pro změny formátů obrázků. Kluci z Reglenda ho naučili také doplňovat do obrázků loga a tvary. To používají naši správci PPC pro DPA kampaně na Facebooku.

 

Data OwlData Owl

Aplikace, se kterou v poslední době nejvíc experimentuji. Nabízí obrovské množství možností a směrů, kterými se s inzercí ubírat. Baví mě je zkoumat a hledat optimální řešení. Data Owl totiž pracuje s reálnými informacemi o výkonu inzerce, byť všichni víme, že Sortiment report je potřeba brát kvůli jeho (ne)aktuálnosti s rezervou. Ale třeba díky datům z Google Analytics si můžu hlídat produkty s vyššími tržbami a věnovat se jim dál - zkontrolovat, jestli je máme zařazené mezi TOP produkty, jaký je tam bidding a podobně. Navíc oceňuji, že je aplikace za jednu cenu pro všechny exporty jednoho e-shopu, tedy za málo peněz hodně muziky.

Bidding FoxBidding Fox

Top appka pro mou práci. Znamená obrovskou úsporu času - jednou bidding nastavím a dál se o něj “nestarám”. Nemusím denně kontrolovat změny velkého množství produktů, úpravy zase provedu hromadně. Když chceme s klientem vyprodat sklady, zvolíme jednoduše jinou strategii než v případě, kdy hledíme na náklady. Oceňuji taky jednoduché ovládání a slušnou cenu. Velkým plus je taky rychlost a snadnost prvního nastavení - nemusím klienta “otravovat” s implementací skriptu nebo úpravou kódu, aplikace se dá spustit okamžitě.

Pricing RankPricing Rank

Chytrá pomůcka, která mi hlídá nesrovnalosti v cenách - už několikrát mi ukázala obrovské rozdíly v ceně, na které jsme se potom s klientem zaměřili a rychle je opravili. Ve velkém feedu by člověk takové položky hledal jen těžko.

 

Heureka Watchdog

Neocenitelný pomocník k párování na Heurece - najde špatně napárované nebo nespárované položky a navrhne kandidáty na přepárování, které už potom pro vás může naklikat i brigádník. Oproti ručnímu párování a komunikaci s Heurekou je to obrovská úspora času.

Tohle jsou pomocníci, které ve své práci využívám. Šetří můj čas i nervy a já se můžu věnovat zajímavějším věcem. Jaké aplikace používáte vy?

Přidat komentář

Sledujte články v RSS