Mobilní nákupní rádce I. – Heureka.cz

V aktuálním předvánočním období, které je pro mnohé plné shonu a stresu, se nám nejen e‑shopy snaží pomoci a ušetřit čas při nakupování dárků. Rozhodl jsem se podívat se na jednotlivé aplikace pro mobilní telefony a tablety, které se na nás v poslední době jen hrnou. A čím jiným začít, než aplikací jedničky na trhu vyhledávačů zboží, Heurekou.

Předem se chci omluvit uživatelům systému iOS a Windows Phone, ale jelikož nedisponuji ani jedním zařízením s tímto systémem, nemohl jsem vyzkoušet aplikace na jiném zařízení, než telefonu a tabletu s OS Android. Děkuji za pochopení.

Informace o aplikaci

Aplikaci pro Heureku vyvinulo studio Inmite, které je na poli vývojářů mobilních aplikací známou stálicí a na svém kontě má mimo jiné aplikace pro některé české banky, Českou televizi a podobně. Aplikace ve verzi pro Android je ve verzi 3.2, její velikost je 2,2 MB a pro její spuštění je vyžadována verze systému 2.2 (Froyo) a vyšší.

Prostředí aplikace

Samotné prostředí je krásně čisté a minimalistické. Je rozděleno na tři hlavní části — Populární, Kategorie a Můj výběr.

Populární

Karta Populární zobrazuje výběr zboží, které je mezi uživateli Heureky nejoblíbenější. Tato karta může posloužit jako doporučení ostatních při výběru různých produktů, takže pokud se názory ostatních řídíte, může být pro vás užitečné.

Mobilní aplikace Heureka, karta Populární.

Kategorie

 

Mobilní aplikace Heureka, karta Kategorie.     Mobilní aplikace Heureka, karta Podkategorie.

Mobilní aplikace Heureka, karta Podkategorie.

Výběr zboží je velice jednoduchý — zobrazuje se vlastně malá fotografie produktu, jeho název a výpis obchodů (tak jak jej známe z Heureky). Dále máme možnost si přidat produkt mezi oblíbené, nebo zjistit více informací. Právě zjištění informací mne docela zklamalo, jelikož se je nedozvíme v aplikaci, ale otevře webový prohlížeč a načte konkcenterétní stránku produktu. Já osobně tuto volbu nemám rád, ale chápu, že je to jednodušší řešení. Spíše mne zarazilo, že neodkazuje na mobilní verzi webu, ale pouze na desktopovou (vyzkoušeno na zařízeních Samsung Galaxy Nexus a Asus Nexus 7). 

 

Mobilní aplikace Heureka, karta produktu.      Mobilní aplikace Heureka, zobrazení informací.

Můj výběr a Hledání

Karta Můj výběr ukazuje položky, které jste při procházení označili hvězdičkou. Může se tak jednat o váš “wish list”, nebo o produkty, které třeba chcete porovnat v klidu a prodiskutovat s někým, kdo se v nich vyzná lépe, než vy.

Mobilní aplikace Heureka, karta Můj výběr.

Jako poslední se podíváme na funkci vyhledávání. Tu můžete využít nejen zadáním názvu produktu, ale také použít skenování čárového kódu (aplikace pro Android využívá Barcode Scanner, který pokud není nainstalován, navrhne k instalaci). Tato funkce se může hodit při předvánočním kroužení po nákupních centrech, kdy na místě zjistíte, jestli vámi vybraný produkt nemají někde levněji. To s nejvyšší pravděpodobností nepotěší prodejce, našim peněženkám to však jistě pomůže. Za tuto funkci má u mě Heureka opravdu velké plus!

Odkazy na stažení pro jednotlivé operační systémy naleznete na webu Heureky.

Příště se podíváme, jak jsou na tom aplikace jednotlivých e‑shopů. Jmenujme například aplikaci Alza.cz, CZC.cz nebo Mall.cz. Pokud máte nějaké tipy na e‑shopy, které mají vlastní aplikaci, budu rád, když mi je napíšete do komentářů.

Odkazy na jednotlivé díly seriálu:

24. 11. 2013

Komentáře (2)

Ondřej Kadlec25. 11. 2013, 2:05

Dobrý den, Martine.

Děkuji za poznámku ohledně cookies, ale i po vymazání na telefonu to nepomohlo a web se zobrazuje jako klasický desktopový. Pokud se Vám web zobrazuje jako mobilní, je to jen dobře a chyba je tím pádem někde u mne.

Jsem rád za Váš zájem, snad tyto minirecenze k něčemu budou. =)

Odpovědět
Martin25. 11. 2013, 1:43

Dobrý den, mě v app zobrazuje mobilní verze webu, asi nemáte smazaná cookie. Děkuji za parádní recenzi. Těším se na app eshopů.

Odpovědět

Přidat komentář

Odesláním formuláře souhlasíte s všeobecnými obchodními podmínkami služeb Besteto.
Váš komentář podléhá ruční kontrole.