Besteto na vsetínském Barcampu 2013

Besteto na Barcampu ve Vsetíně - Jirka Homola, Láďa Přichystal a Mirek SedlákJiž čtvrtého ročníku vsetínského Barcampu se zúčastnila početná delegace Besteto včetně dvou přednášejících. Moc se nám ve Vsetíně líbilo, proto bychom rádi poděkovali organizátorům. A pro davy, které se na Barcamp nedostaly, přinášíme pár postřehů. Na konci článku navíc najdete odkazy na další články o Barcampu.

Protože si myslím, že dlouhé články lidi nečtou, budu servírovat své postřehy po troškách.

Organizace a vše okolo

Ať přemýšlím, jak přemýšlím, na organizaci a servisu pro přednášející i posluchače nevidím jedinou chybu. Warm-up párty jsme se nezúčastnili, ale už na ni byly fajn ohlasy. Hned po příchodu jsme dostali nejen běžný program a odznáček, ale i balonek (už ho stihl rozkousat náš jorkšír), energeťák a frgále. K dispozici byla šatna, programy visely na strategických místech a všichni organizátoři a jejich pomocníci byli příjemní. Časy přednášek se poměrně slušně dodržovaly, nesetkal jsem se ani s žádnými technickými problémy, a to se přednášelo na kamery a mikrofony.

Moje přednáška Šťastný marketing

Vladimír Přichystal přednáší na vsetínském BarcampuSám jsem se na Barcamp přihlásil jako přednášející s tématem Šťastný marketing. Potěšilo mě, že pořadatelé zajistili prostory, kde mohli přednášet všichni, kteří o to projevili zájem. Moje přednáška zahájila program na Střeše v 10:15 h a velkou radost mi udělal plný sál se zhruba čtyřicítkou židlí.

Přednášku jsem si užil i díky posluchačům, kteří se aktivně zapojili do diskusí, kteří hlasovali, odpovídali a jinak projevovali svůj zájem. Problémem nebyla ani otázka na smysl života v úvodu přednášky, kdy by lidi mohli klidně ještě pospávat.

Prezentaci z přednášky jsem vystavil na Slideshare.

Přednášky, které jsem si užil jako posluchač

Lukáš Čech: Analytikou za lepší svět

Lukáš Čech přednáší na vsetínském BarcampuSuper praktická demonstrace toho, jak během velmi krátkého času najít “jádro pudla” i velmi složitého problému s týmem lidí, kteří můžou mít každý úplně jiné názory.

Dušan Šimonovič: Prečo byť a prečo nebyť na sociálnych sieťach

Pro mě trošku neslaná nemastná přednáška. Dušan má se sociálními sítěmi velké zkušenosti, zajímavé bylo srovnání aktuálních témat s tím, o čem mluvil na Barcampu před několika lety, víc mě ale tato přednáška neoslovila.

Michal Janík: Jak souvisí data pro Zboží.cz a Huereku se SEO či konverzním poměrem e‑shopu

Michal Janík přednáší na vsetínském BarcampuMichalovy přednášky díky tomu, že je můj šéf v Bestetu, dobře znám. A stejně jako v Ostravě, i ve Vsetíně se jeho přednáška zařadila mezi ty nejlepší, k čemuž pomohlo i zbrusu nové tričko s panem Mergadem. Michal se rád dívá na internetový marketing trošku jinak, než většina ostatních markeťáků, a tím inspiruje lidi nejen k přemýšlení na místě, ale hlavně k vyzkoušení vždy něčeho nového. Tentokrát se Michal podíval očima SEO experta na data posílaná přes XML srovnávačům zboží. Zejména analýzou chyb a nedostatků dat v XML se dá přijít na spoustu prvků, které pozitivně ovlivní SEO.

Petr Dombek: Co nám ukazují vědecké výzkumy o spokojenosti

Petr se zabýval podobným tématem jako já, tedy spokojeností či štěstím. Pro mě bylo super se na toto téma podívat skrze věděcké studie, a přitom si potvrdit, že zcela nevědecky mluvíme oba o tom samém. Petr mluvil, stejně jako já, o tom, že šťastný člověk se stává úspěšný, a že úspěch štěstí netvoří. Na rozdíl ode mě k tomu použil dopaminové důkazy. Shodneme se i v tom, že vnější svět naši spokojenost ovlivňuje jen minimálně (podle Petra z 10 %), a že existují jednoduché činnosti, díky kterým můžeme být šťastní. Pro mě super přednáška.

Anna Filkuková & Marek Prokop: Kurva naučte se už používat ten e‑mail!

Vladimír Přichystal a Merak Prokop na vsetínském BarcampuNa přednášku Marka Prokopa jsem se těšil nejvíc ze všech, bez ohledu na celkem banální téma — jak správně používat e‑mail. Možná právě kvůli velkým očekáváním pro mě byla tato přednáška zklamáním. Marek zaujal klasickým nadhledem, klidným, vtipným povídáním. Anička pak zaječími oušky a vulgárním zvoláním na začátku přednášky. Kontrast těchto dvou zcela odlišných lidí byl zajímavý, ale jednou mi to stačilo.

Filip Dřímalka: Podnikání v 21. století v 2.0

Filipovu přednášku jsem viděl už na ostravském Barcampu, kde pro mě byla nejzajímavější ze všech. Šel jsem se tedy podívat, co nového Filip představí, a byl jsem spokojený. Přednáška byla ještě lepší než v Ostravě. Tipy, které se dají použít v podnikání na internetu, musely oslovit snad každého. Těším se na další Filipovy přednášky, které nám v malé české kotlině rozšiřují obzory.

David Grudl: #UXUI: takové ty praktické věci a vůbec

Publikum Davida Grudla na vsetínském Barcampu.David pro mě byl jasnou volbou, přestože téma přednášky mi nijak blízké není. Zajímalo mě, jak přednáší člověk s největší fanynkovskou základnou v oboru. Na začátku mě malinko vyděsilo skandování fanynek, ale samotná přednáška byla super. Byla vtipná, zajímavá a měla spád. Výborně jsem se bavil.

Michal Škop: Jak a proč jsme zrušili hlasování nejen v Hyde Parku na ČT a další veselosti

Michalova přednáška se mi líbila tím, jak byla jiná než všechny ostatní. Michal je nadšenec, který má stejně jako já zálibu v číslech, a který nemá rád, když jsou věci jinak, než vypadají. Díky těmto zálibám odhalil podivné výsledky hlasování v pořadu ČT Hydepark a svým zásahem se postaral o to, že ČT hlasování v Hydeparku úplně zrušila. Zajímavé mi přišlo třeba to, že strojově se výsledky ovlivňovaly jak ve prospěch, tak i v neprospěch hostů pořadu.

Další ohlasy na vsetínský Barcamp 2013

Vsetínský Barcamp se dočkal samozřejmě více ohlasů než jen našeho článku. Přináším přehled těch, které se mi povedlo najít:

Organizátorům se v rekordním čase podařilo zveřejnit i první video z přednášky Vojty Ročka na téma Soukromí je přežitek. Těším se i na další videa, hlavně z přednášek, které jsem neviděl, a samozřejmě na video ze své přednášky. ;-)

Závěr

Přestože jsme se nezúčastnili warm-up párty a na after párty jsme pobyli jen chvíli, všichni z Besteta jsme si vsetínský Barcamp parádně užili. Jestli bude příští rok 5. ročník, se ještě neví. Já bych do Vsetína jel za rok přednášet i poslouchat moc rád.

Pokud jste příznivci neformálních konferencí, jako je Barcamp, a zajímáte se o PPCčka, rád bych vás pozval na brněnskou (ne)konferenci PPC reklama 2013, kterou pořádáme s kolegy z Besteta již 26. února 2013.

29. 01. 2013

Témata:

Komentáře (0)

Přidat komentář

Odesláním formuláře souhlasíte s všeobecnými obchodními podmínkami služeb Besteto.
Váš komentář podléhá ruční kontrole.