Start na polském vyhledávači zboží Allegro v 5 krocích

Allegro je jedním z nejvýznamnějších polských vyhledávačů zboží. Měsíční návštěvnost se pohybuje okolo 194 milionů. Společnost byla původně založena jako domácí konkurence americké společnosti eBay. Allegro vlastní investiční firmy Cinven, Permira a Mid Europa, které ho společně s Ceneem v roce 2016 koupily za 3,25 milionů dolarů od jihoafrického mediálního giganta Naspers.

Pokud se chcete s pomocí Allegra dostat k polským zákazníkům, je potřeba se na začátku obrnit dávkou trpělivosti s polštinou, administrativními úkony při registraci a poté nahráním vašich produktů na Allegro.

Klasický start na Allegru pro e-shop probíhá v pěti krocích:

1) Založte si nový účet jako firma - Konto firma (Obr. 1)

Allegro účet
Obr. 1: Založení firemního účtu v Allegro

2) Před dokončením registrace potvrdíte údaje o společnosti tím, že mj. ověříte bankovní účet a zašlete Allegru částku 1,01 PLN. Navede vás odkaz: https://allegro.pl/CodeForm.php/Platnosci 

3) Poskytnete informace o prodeji (Warunki sprzedaży):

Vše je dobré doložit samostatným URL odkazem a vše musí být samozřejmě v polštině.

Gratulujeme! Aktivní účet máte hotový (Obr. 2), zbývá nahrát produkty.

Allegro checklist
Obr. 2: Průchod nastavením

4) Nahrajte své produkty na Allegro

  • přes API propojení
  • ručním zadáním produktu přes formulář - pokud takový produkt již na Allegru existuje, přidáte ho přes následující tlačítko v záložce Moje oferty (Obr. 3).
Allegro produkty
Obr. 3: Ruční zadání produktů

  • přes importovací soubor - pokud se jedná o produkty, které na Allegru ještě nejsou (váš unikátní sortiment), budete potřebovat importovací soubor. O této možnosti se rozepíšeme více v jednom z následujících článků. Pokud potřebujete s importem poradit hned, obraťte se na nás.

5) Nastavíte si údaje pro výběr tržeb z vašich objednávek

Je potřeba provést ověřovací převod a poslat naskenovaný dokument pro ověření (Obr. 4).

Nastavení údajů pro výběr tržeb
Obr. 4: Postup nastavení údajů pro výběr tržeb

První kroky máte za sebou. Pokud jste schopni připravit svůj e-shop na polský trh (stránky v polštině, doprava do Polska apod.), máte největší překážku v používání Allegra za sebou a se zbytkem vám rádi pomůžeme my.

Za BESTETO

Filip

 

Přidat komentář

Sledujte články v RSS