Jak vytvořit vlastní GIF a použít ho na Instagram Stories

Ať už projíždíte internetem nebo používáte různé aplikace, můžete si všimnout, že GIFY jsou úplně všude. Představují zábavný způsob, prostřednictvím kterého uživatelé na sociálních sítích vyjadřují své myšlenky a pocity. Kromě uživatelů je často používají i firmy, které si vytváří vlastní personalizované obrázky. Pokud byste chtěli vlastní GIFY na Instagramu používat i vy, v článku vám ukážeme, jak na to.

Vytvořte si vlastní GIFY

Fantazii se meze nekladou. Teď už je jen na vás, jaké GIFY si vytvoříte. Mohou to být různé nápisy, CTA tlačítka, osoby nebo jiné animace, které jsou spojeny s vaší značkou.

Při tvorbě si dejte pozor, aby GIFY splňovaly požadované technické specifikace:

  • Doporučená velikost je 500×600 px.
  • GIFY musí mít průhledné pozadí.
  • GIFy musí být exportovány s nejméně 20% průhlednými pixely bez bílého nebo neprůhledného barevného pozadí.

Pro tvorbu můžete použít různé aplikace, mezi které patří například:

Udělejte si účet na GIPHY.com

Pokud chcete využívat vlastní GIFY, musíte se zaregistrovat na webu GIPHY.com.

Staňte se ověřenou značkou

Abyste mohli vaše GIFY používat na Instagramu, musíte mít ověřený kanál pro umělce a firmy. Ten získáte tak, že na svůj profil nahrajete min. 5 GIFŮ a následně vyplníte formulář s žádostí o ověření. To hlavní už máte za sebou, teď už jen musíte počkat. Nám byl BESTETO účet ověřen během 2 pracovních dní, může to ale někdy trvat i několik týdnů. Pokud váš požadavek bude zamítnut, zkuste poslat novou žádost na e‑mail support@giphy.com.

TIP: Pokud ani po druhé žádosti nebudete mít ověřený účet, nezoufejte. GIFY můžete použít i bez GIPHY.com. Nahrajte si do Stories fotku, kterou budete chtít publikovat, klikněte na samolepku v horním menu, zvolte možnost vložit fotku do fotky a vložte svůj vytvořený GIF, který budete mít stažený v mobilním telefonu. Pozor, v tomto případě nebude tento GIF dohledatelný jinými uživateli.

Tagy

Aby byly vaše GIFY na Instagramu lépe dohledatelné, nezapomeňte jim přiřadit tagy neboli klíčová slova, abyste je vy a ostatní uživatelé mohli lépe dohledat. Ideální počet tagů u jednoho GIFU je 5 – 10.

Pokud se náhodou stane, že nebudete moci GIFY na Instagramu pomocí tagů vyhledat, zkuste pár dnů počkat. Občas se stane, že i když máte ověřený účet, může propsání GIFŮ chvilku trvat. 

Pod hashtagem #besteto vám vyjedou všechny naše GIFY
Pod hashtagem #besteto vám vyjedou všechny naše GIFY

Statistiky

Poté, co budete mít ověřený účet, budete mít k dispozici statistiky. V nich můžete vidět, jaké GIFy jsou na vašem profilu nejzobrazovanější a na základě toho vytvořit GIFY další.

Statistiky jednotlivých gifů
Statistiky jednotlivých gifů

Potřebujete poradit s ověřením účtu? Neváhejte nás kontaktovat.

Natálie Timčenková
Natálie Timčenková
25. 01. 2022
Natka pracuje v BESTETO jako PPC & Social media specialista. Stará se našim klientům o sociální sítě a nastavuje PPC reklamy v systémech, jako je Google, Sklik, Facebook nebo Instagram. 

Komentáře (0)

Přidat komentář

Odesláním formuláře souhlasíte s všeobecnými obchodními podmínkami služeb Besteto.
Váš komentář podléhá ruční kontrole.