Jak zvládat vánoční stres? Inspirujte se od e‑shopařů a markeťáků

Vánoce jsou za dveřmi a pořád zbývá spousta práce. Zeptali jsme se 5 e‑shopařů a markeťáků, jak se s návalem úkolů vyrovnávají oni. Nechte se inspirovat ať už na poslední předvánoční týden, nebo na třetí nejsilnější prodejní měsíc v roce — leden.

Na předvánoční stres se snažím připravit v průběhu celého roku a to postupnou automatizací všech procesů. Protože před Vánoci je na nějaký aktivní boj se stresem docela pozdě.

Před Vánocemi nás stresuje hlavně Česká pošta. Pozdní dodání je standard, ale překvapilo nás, že dokážou zničit i náš produkt — fotky tištěné na silné dřevěné desce. Nejen, že přidělávají starosti nám, ale hlavně kazí radost, kterou by jinak zákazník z balíčku měl. No a já si frčím stylem “dobrý systém v basecampu a všechno ostatní v papírové podobě”. Každý den si sepíšu “to do” a snažím se ho držet. Myslím, že je důležité nezapomínat pravidelně a dobře jíst a i v časovém pressu si najít chvilku na nějaký pohyb.

Mám skvělou manželku, která řeší vše okolo objednávek. Taky používáme Facebook Messenger, kde průběžně řešíme neobvyklé požadavky zákazníků. No a pořád říkám — hlavně se z toho nestrhat, nejde přece o život.

Myslím si, že v našem Afiil/​Srovnávačovém týmu už máme výborně rozdělené povinnosti. Takže po příchodu do práce si uděláme kafe, sedneme k počítačům a dáváme do toho vše. Co se týče anti — stresových pomocníků, prvním jsou určitě podcasty a hudba. V práci mě proto kolegové najdou se sluchátky na uších, tím se trochu utiší vánoční šum a rozruch.  Druhým velkým pomocníkem je Habitica, takové Trello pro hračičky, které mi pomáhá s každodenními úkoly. Funguje na principu RPG hry, kdy si pokaždé odkliknu denní úkol. Když dosáhnu cílového počtu zlaťáků (imaginárních), odměním se.  Posledním pomocníkem je má žena, která mě podporuje na každém kroku mé pracovní cesty. Taky mi pomáhá znát lidi, jako jsou ti z BESTETO, Mergada a Reglenda. Přeci jen mi práci zpříjemňují každou chvíli.

Při zvládání vánočního návalu práce nám vždycky fungují nástěnky. Od těch elektronických až po ty na stěně.

Že vás nejen před Vánoci stresuje nefunkční marketing vašeho e‑shopu? Nemusí to tak být. Ozvěte se nám a koukneme na to.

18. 12. 2017

Témata:

Komentáře (0)

Přidat komentář

Odesláním formuláře souhlasíte s všeobecnými obchodními podmínkami služeb Besteto.
Váš komentář podléhá ruční kontrole.