Black hat SEO

Black hat SEO je soubor nekalých SEO praktik, které lidé využívají, aby se posunuli na lepší pozice ve vyhledávačích (což dnes ve většině případů neplatí, protože vyhledávače dokážou dobře rozpoznat, jestli vaše texty mají hlavu a patu). 

Mezi black hat SEO praktiky patří třeba:

  • Časté opakování klíčových slov (například "psí granule"), kdy texty nemají pro čtenáře smysl.
  • Odkazy a texty, které záměrně na svém webu skryjete. Vy ani návštěvník je sice nevidí, ale vyhledávače ano.
  • Přehnaně v textu využíváte H1.
  • Spamování ostatních webů komentáři s odkazy na váš či jiný web, které vůbec nesouvisí s tématem.

A další.

Snažit se obejít vyhledávače těmito taktikami se rozhodně nevyplácí. I kdyby se vám podařilo na chvíli zařadit na lepší pozice (čemuž moc nevěříme), dlouho tam nevydržíte a hlavně se vám určitě nepodaří získat takové uživatele, kteří na váš web budou chodit rádi.

Pokud se v SEO ztrácíte, obraťte se na nás. Rádi vám pomůžeme s tím, aby váš web byl pro uživatele čtivý a svým obsahem přínosný.

Ilustrace Klamné přesměrování

Navažme na minulý díl povídání o nekalých SEO technikách, kdy jsme si ukázali příklad skrytého textu, a podívejme se na zoubek další technice, klamnému přesměrování. Vedle definice máme připraven i pěkný příklad z české praxe a otázky pro zvídavé na závěr.

23. 07. 2013
Ilustrace "skrytý text"

Vítejte u dalšího dílu seriálu o pojmech marketingu na internetu. Navážeme na minulé téma cloaking a představíme si další nekalou techniku optimalizace pro fulltextové vyhledávače, skrytý text. Chybět nebude ani praktický příklad.

18. 06. 2013
Ilustrační puzzle s nápisem Cloaking

V minulém článku jsme si povídali o nekalé technice optimalizace pro fulltextové vyhledávače, zvané cloaking. Vysvětlili jsme si, že spočívá v tom, že webový server vrátí odlišné verze internetové stránky pro uživatele a pro fulltextový vyhledávač. Ukažme si nyní jednoduchý příklad.

25. 05. 2013
Ikona klaokink :o)

Máte pojmy z marketingové branže v malíku? A jste si jistí? Připravili jsme pro vás seriál článků o klíčových pojmech SEO, PPC reklamy a marketingu na internetu vůbec. Vedle pojmů základních se podíváme i na "vychytávky" či nahlédneme do marketingové minulosti. Začneme od několika nekalých technik optimalizace pro vyhledávače, tzv. "black hat SEO". Jako první se podívejme na cloaking.

23. 05. 2013