Rozhovor: Kateřina Stanislava Dvořáková a Shoptet

V první části rozhovoru s Kačkou, která pracuje ve společnosti Shoptet se dozvíte, jaké to je pracovat v kolektivu převážně s muži (o tom bych taky mohla lecos povídat), že se dá získat práce i když zrovna nikoho ve firmě nehledají a k přeštení bude i to, čemu se vlastně Shoptet věnuje. Bonusová otázka -  kolik myslíte, že má Shoptet klientů? 

Kači, hned na začátek se zeptám, jaké to je pracovat mezi skoro samými chlapy?

Přiznám se, že jsem nikdy nepracovala v jiném než mužském kolektivu, takže netuším, jaké to je mezi samými chlapy nepracovat. Ale je mi s nimi fajn, pánové si v sobě (díky bohu) chrání pořád toho malého kluka, kterého pustí napovrch například ve chvíli, kdy se společně vrhneme do celofiremní přestřelky a podobných teambuildingových aktivit.
Nehledě na to, že spolupráce s muži je nesmírně přímočará, což – ve vší úctě k ženám – my ženy bohužel neumíme. Ale obecně se dá říci, že máme skvělý tým a jsem vděčná za přátelskou atmosféru, která tu mezi námi panuje.

Shoptet firemní přestřelka
Firemní přestřelky v Shoptetu

Jak jste se dostala k e-shopům a do Shoptetu?

Náhodou :) Ale pěkně popořadě. Než jsem se do Shoptetu dostala, e-shopy jsem znala jen z pohledu uživatelského. A nikdy by mě ani ve snu nenapadlo, že v podobném oboru budu pracovat, nebo že bych si dokonce pořídila vlastní e-shop. 

Moje cesta do Shoptetu byla neplánovaná. Zrovna jsem se stěhovala z Brna zpět do Prahy a dostala jsem na Mirka kontakt. Údajně prý do týmu nikoho nového nehledal, ale má rád lidi s potenciálem. Věděla jsem, že moje zkušenosti s IT byla nulová, ale na druhou stranu že jsem schopná se naučit ledacos. A že mám ráda výzvy. A tak jsme se s Mirkem potkali a po kolečku pohovorů jsme si plácli a já mohla nastoupit jako Account manager do Shoptetu.

Začátek byl náročný, protože jsem se musela naučit všechno a rychle. Nejen technické pozadí našich e-shopů, ale i vše, co se internetového podnikání týká. Bylo toho hodně a bylo to pro mě všechno hodně nové, ale měla jsem kolem sebe perfektní tým lidí, kteří mi v tom značně pomáhali. 

Kateřina Stanislava Dvořáková
Katka :-)

Co máte v Shoptetu na starost? Baví vás vaše práce?

Mám na starost svůj tým – Barča pečuje o naše PPC kampaně, Konstantin se stará o sociální sítě. Terezka komunikuje s potenciálními i stávajícími klienty, Duong zase píše články na náš blog. A Sebastián zadává úkoly vývojovému oddělení, kontroluje jejich realizaci a zpracovává návrhy na vylepšení od našich klientů v knize přání.

Kromě mého týmu komunikuji s partnery, kteří chtějí integrovat své služby do našich e-shopů, případně se stávajícími partnery, starám se o naše newslettery a o marketingovou komunikaci s našimi zákazníky, hledám nové příležitosti, sleduji legislativní změny, občas píši články. Moje práce je hodně rozmanitá a mám ji nesmírně ráda, ač to zní sebevíc jako klišé.

Katko, můžete prosím představit Shoptet?

Ráda. Shoptet je společnost, která vyvíjí a pronajímá technické řešení e-shopů, včetně rozšíření pro prodej v kamenném obchodě. Zní to složitě, ale složité to není. Pokud někdo hledá systém, přes který by mohl prodávat na internetu nebo v kamenném obchodě (nebo obojí dohromady), je u nás na správné adrese. A i přes to, že těch funkcí, které náš systém nabízí, je bezpočet (přeci jen chceme umožnit zákazníkům plně moderní a profesionální e-shop), je celé řešení stavěné tak, aby bylo intuitivní a pohodlně ovladatelné pro každého uživatele = neprogramátora. A podle zpětné vazby našich klientů se nám to daří. A protože je celé řešení neustále a zdarma rozšiřováno o nové funkce a vylepšení, všichni klienti Shoptetu mají tak zajištěný plně funkční a moderní e-shop a pokladnu po celou dobu spolupráce. 

Kdy a jak Shoptet začínal a kolik máte zaměstnanců nyní?

Shoptet začínal před sedmi lety. Mirek si v té době nechal od Tomáše Krejčího postavit svůj vlastní e-shop na míru. Mirek zjistil, že Tomáš umí stavět kvalitní e-shopy, a nabídl mu dělat marketing a zajišťovat komunikaci s klienty. Postupně přibrali dalšího programátora, ale začátky byly skutečně „ve sklepě“. Teď už jsme v počtu cca 32 lidí a s růstem rozhodně nekončíme.

Kolik spravujete e-shopů a kolik nových e-shopů se vám měsíčně registruje?

Za tahle čísla nás nemá konkurence ráda. V současné chvíli na našem řešení běží přes 8 400 e-shopů a měsíčně jich přibývá 300 – 400, podle sezóny. I my máme okurkovou sezónu, takže v těchto dnech jsou lidé spíš u vody než u počítače. 

V druhé části rozhovoru se dozvíte, jaké jsou nejčastější problémy, které řeší na podpoře, jaké mají plány na rok 2016 (a že jich je dost) anebo co předpokládají, že bude největší trend v roce 2016.

Přidat komentář

Sledujte články v RSS