Vstávat a cvičit! Protože je Shopcamp

Budík zvoní v 5:00 hod. Nelidský čas pro někoho, kdo je zvyklý do práce vstávat minimálně o dvě hodiny později. Nu což, dneska si už nepospíme. Jede se totiž na Shopcamp!

Boj o přežití v davu a směr Praha

Takto nějak vypadalo páteční vstávání pro všechny Besteťáky, kteří vyrazili na Shopcamp až do daleké Prahy. Už od časného rána to bylo dobrodružné.

Na brněnském nádraží v Židenicích jsme do sebe lupli kafe a asi jen díky tomu jsme se zvládli zdárně ochránit před davem, který se vyvalil z podchodu nádraží. Uf, s úlevou zjišťujeme, že nikdo z naší výpravy nebyl ušlapán a dokonce dorazil i poslední opozdilec, a tak vyrážíme na nástupiště. Hurá!

No. Radovali jsme se příliš brzy. Vlak má 15 min zpoždění. Ajaj. Asi na nás budou muset v té Praze chvilku počkat. Mezitím obdivujeme židenické nádraží a doufáme, že už brzy budeme v teple.

Přece jenom jsme se dočkali a už jsme všichni nalodění. Cesta probíhá skvěle, máme jídlo, máme pití, co víc si přát (dumáme nad tím, jak je možné, že tak dobrý obložený croissant stojí v RegioJetu jen dvacku? Není v tom nějaká čertovina?). Poté následuje cestovní klasika — pospávání, klábosení, mobilování.

Někteří neúnavní jedinci dokonce pracují. 

A ejhle, zádrhel. Stojíme a nikdo neví proč. Modrá cedulka na nádraží hlásí Kolín. Nevadí, chvilku postojíme. 10 minut, 20. Některým z nás začíná trošku docházet trpělivost a postávají v uličce. Alespoň tak dávají na odiv naše krásná BESTETO trička, díky kterým si vysloužíme pár udivených pohledů spolucestujících (přece jenom trošku vypadáme jako nějaký mančaft).

Někteří berou zpoždění o něco pozitivněji ( “No to je krása, že, Patricku. Kdy jsi naposled mohl být takto dlouho ve vlaku?”, snaží se situaci odlehčit náš PPC specialista Jirka. Patrick taktně mlčí). 

Tak či tak, alespoň si vyfotíme, jak to na kolínském nádraží vypadá a za dalších 20 min frčíme. Celkově nás přece nerozhodí nějaké hodinové zpozdění. Pohoda lahoda.

No prosím, tak jsme se přeci jen dočkali! Po téměř čtyřech hodinách cesty jsme v Praze jak na koni. RegioJet se ještě před zastavením pochválí za to, jak posádka i přes zpoždění nonšalantně zvládla cestu (znáte to rčení, že nikdo jiný vás nepochválí líp, než vy sami? RegioJet evidentně ano) a my vyrážíme směr metro a Shopcamp.

Jsme na místě

To, co se ještě v Kolíně zdálo nemožné, bylo přímo před námi: budova ČVUT. Právě tady se dnes sjeli všichni e‑shopoví nadšenci, markeťáci a vůbec hlavy pomazané.

Vystojíme si krátkou frontu pro kartičky účastníků, někteří z nás zamáčknou slzu, že nemají na kartičkách vytištěné jméno a musí si vystačit pouze s tím fixovým. Zato všichni dostáváme super zápisník a propisku, takže zklamání se rychle rozpouští. A protože není času nazbyt, vyrážíme zdolávat přednášky, každý podle svého gusta. 

A tak se někteří z nás vydávají na povídání o marketplace od Václava Lišky z Aukra, jiní brouzdají po chodbách a potkávají známé i méně známé tváře. Jsou tu i takoví, které prostě dostihl hlad, a tak ochutnávají, co dobrého organizátoři Shopcampu připravili (zde dáváme palec nahoru, hlavně za bezinkovou a malinovou limonádu).

Čas letí a spolu s ním lítáme i my. Za některými je přednáška koučky Jindry Brouskové o emocích v obchodní komunikaci (teda řekneme vám, že některé zákaznické podpory na e‑shopech musí mít pro strach uděláno. Tedy nebojí se toho, že je zákazníci vyhodí do povětří potom, jaké skvosty jim píšou do e‑mailu.). 

Jiní se chystají na workshop Luďka Volejníka z Mergada, který se na své posluchače připravuje v duchu kungfu. Aneb v protaženém těle se lépe spíkuje.

Vláďa z Besteta plní sál

Zlatý hřeb pro nás Besteťáky měl teprve nastat a to s přednáškou našeho obchodního ředitele Vládi Přichystala. Vláďa hned na úvod začal poetickou otázkou, jestli jsou vyhledávače zboží za zenitem. Vzápětí následovala smršť čísel, při kterých každý milovník statistik radostí povyskočil a provozovatelé zbožáků otevíraly šampus: nejsou! Zbožáky žijí dál a vyplatí se na nich inzerovat.

Mimochodem, při Vláďově přednášce praskal sál ve švech. O tom, že bylo narváno, svědčí i tato fotka od Marka Hnátka.

Kromě přednášek jsme si užívali dobré společnosti, jídla a kafe, které s radostí pro všechny návštěvníky připravoval náš specialista vyhledávačů zboží Patrick Axmann. Pravda, trošku jsme se báli, aby s námi po skončení Shopcampu Patrick vůbec odjel, vypadalo to, že ho kávování baví.

Naštěstí si nápad s otevřením kavárny přímo v prostorách ČVUT rozmyslel. Uf. Protože kdo by pak to kafe dělal nám, že jo.

Zkrátka a dobře, každý z nás si na Shopcampu našel to svoje. Ať už to byli dobří spíkři, chilli papričky, paření na stánku Bidding Fox, výborné limonády nebo chlebíčky (a ty brownies, ty byly!).

A jak Shopcamp viděli ostatní Besteťáci?

Mně se líbilo přednášení. A taky povídání od Milana Třísky, protože dělá něco jiného než my. 

Užil jsem si cestu vlakem, zpátky se mi zdála kratší. Na Shopcampu se mi líbil workshop od Honzy Mayera. 

 

Na Shopcampu byly hezké slečny (černošky s originálními oblečky — pozn. autorky). Užil jsem si přednášku Milana Třísky a taky Mario a Wolfensteina na stánku Reglenda. 

 

Chcete mít přehled o tom, co je v Bestetu nového? Řekněte si o náš newsletter, rádi vám ho pošleme.

13. 09. 2017

Komentáře (1)

Filip Bartoš3. 10. 2017, 11:23

Zajímavý report :-) Jinak ty vlaky, to je na pražské konference klasika :-)

Odpovědět

Přidat komentář

Odesláním formuláře souhlasíte s všeobecnými obchodními podmínkami služeb Besteto.
Váš komentář podléhá ruční kontrole.