Besteto na SEO restartu 2013

V pátek 14. června 2013 jsme se vydali na konferenci o současnosti a budoucnosti SEO s názvem SEO restart 2013. V tomto článku bych rád shrnul své pozitivní dojmy z této akce.

Než se pustím do chválení konference jako celku, podělím se o své dojmy z jednotlivých vystoupení vybraných řečníků.

Úvodní slovo Aničky Češkové

Anna Češková

Anička nás přivítala vřelými klíčovými slovy. Oceňuji zařazení krásné ženy na úvod programu.

Keynote aneb Konec cargo kultu aneb SEO v roce 2020.

Jan Tichý — jantichy

Honza mluvil o tom, jaký by byl, nebo jaký spíš jednou bude, svět bez vyhledávačů. Zajímavá je myšlenka, že vše, co pomáhá ve světě bez vyhledávačů, je opravdové SEO. Pokud to vezme člověk za své, nemusí uvažovat o tom, že SEO umře. Naopak platí, že opravdové SEO teprve přichází. A mně se vždycky líbilo dělat SEO jinak než přizpůsobováním webu pro vyhledávače.

Co myslíte, budou mít opravdu fulltexty stejnou pozici, jako mají dnes katalogy?

Honza Tichý na konferenci SEO restart.

Sny o linkbuildingu. Cesta za odkazy včera a dnes.

Zdeněk Dvořák — LinkiCZ

Zdeněk projel historii vyhledávačů, a pak mluvil o tom, jak se rozšiřují role linkbuildera, který by měl hodnotit rizika, být kreativní, přinášet informace do firmy, budovat vztahy, být dobrým obchodníkem a pracovat v týmu. Výsledkem jeho práce jsou pak větší náklady a delší čas k dosažení výsledků, a na druhou stranu trvalejší hodnota.

Osobně jsem si rád připomněl možnost využití myšlenkových map pro nalezení relevantních témat.

Zdeněk Dvořák na konferenci SEO restart.

Chytrý linkbaiting v praxi

Martin Matějka — martinmatejka

Pro Martina jsem hlasoval, aby se právě jeho příspěvek objevil na konferenci. A jsem rád, že jsem hlasoval právě pro Martina.

Martin vystoupil s případovkou linkbaitingu pro e‑shop s modely aut Smallcars.cz. Nápad umožnit lidem vytvořit si svou virtuální garáž s modely, a pak se jí chlubit, se mi moc líbí. Je fajn si připomenout, jak důležité je pochopit své zákazníky a nabídnout jim právě to, co je zajímá, co mají rádi, nebo co řeší jejich problém.

Martin Matějka na konferenci SEO restart.

Hledám vhodného partnera. Zn.: efektivita výhodou

Antonín Cicvárek — AntoninCicvarek

Tondu bych rád pochválil za odvahu postavit se před tolik lidí s tak kontroverzním tématem. Pokusil se nás přesvědčit, že nejlíp SEO dělá ten, kdo o SEO nic neví a kdo zná skvěle produkt.

Antonín Cicvárek na konferenci SEO restart.

Za SEO krásnější — Penguin 2.0

Pavel Ungr — necodymiconer

Pavel mě příjemně překvapil svým projevem. Tato přednáška se mi líbila o hodně víc než ta vsetínská. Pavel vlastně udělal rekapitulaci toho, co už v SEO nefunguje, a co naopak funguje čím dál líp. Důležité bylo, že to bylo podané vtipně a s úsměvem.

Protože se rád občas vracím k úplným základům, potěšilo mě i připomenutí přečíst si nápovědu Google.

Pavel Ungr na konferenci SEO restart.

Jak se ladí váhy ve vyhledávání a jaký mají význam

Štěpán Škrob — solamyl

Štěpánova přednáška byla nejvysmátější. Štěpán vysvětloval, že váhy ve vyhledávání neladí lidi, ale jde o strojový proces. Jediné, kam vstupuje lidský faktor, je ohodnocování, které výsledky ke kterému dotazu jsou jak relevantní, což dělají kalibrátoři neboli klikoši.

Štěpán Škrob na konferenci SEO restart.

Takhle vypadá Seznam Panda!

SEO je maraton a zlatá ze stovky vám ho nevyhraje

Marek Prokop — MarekP

Marek pěkně shrnul, o čem se celý den mluvilo, a podivil se nad tímto výhledem do budoucna, protože on sám doporučované věci dělá už aspoň 10 let. :) Markova přednáška byla nepraktická, a vzhledem k tomu, že Marek na Facebooku poté slíbil, že i další přednášky budou v podobném duchu, rád si zase na Marka zajdu. Podobný pohled na SEO a podnikání na internetu vůbec ostatní prostě nenabízí.

Bylo fajn se s Markem zase vidět. Po konferenci jsme se bavili o tom, jak efektivně růst. Shodli jsme se, že růst je zdravý a že je potřeba nejdřív růst v rámci vlastního oboru, a až když není moc kam dál růst v rámci vlastního podnikání, je fajn najít způsob, jak podnikání rozšířit o další oblast. Sympatické jsou pro mě i Markovy aktuální SEO služby, kdy nejčastěji připraví metodiku, zaškolí lidi, a pak už jen provádí dohled.

Marek Prokop na konferenci SEO restart.

Organizace a průběh akce

Organizátorům a všem jejich pomocníkům bych rád poděkoval. Nezaznamenal jsem na SEO restartu jediný problém. Program byl super, řečníci velmi dobře vybraní, občerstvení vynikající, potěšily i přestávky mezi přednáškami, vizitky a další drobnosti, které pomohly vytvořit fajn zážitek.

Pokud se SEO restart uskuteční i v příštím roce, třeba už jen jako Restart, rád se ho opět zúčastním.

24. 06. 2013

Témata:

Komentáře (0)

Přidat komentář

Odesláním formuláře souhlasíte s všeobecnými obchodními podmínkami služeb Besteto.
Váš komentář podléhá ruční kontrole.