Online nástroje, které usnadní práci a ušetří čas (nejen) markeťákům

Další článek plný užitečných nástrojů je na světě! Tentokrát se dozvíte, v čem můžete během chvilky vytvořit grafiku nebo si zkontrolovat pravopis v češtině, angličtině a dalších jazycích. Seznámíme vás i s appkou Miro, kterou ocení především ti, co nevyhledávají klasické tabulky a textové dokumenty.

Photopea

Photopea je online webový Photoshop, za kterým stojí český programátor Ivan Kuckir. Aktuálně tento nástroj používá přes 600 tisíc uživatelů po celém světě a není se čemu divit. Photopea obsahuje všechny známe funkce jako jsou vrstvy, filtryvýběr přes kouzelnou hůlku. Podporuje formáty jak z Adobe Photoshop (.PSD), ale také z aplikace GIMP (.XCF), Sketch App (.Sketch), Adobe XD (.XD), WinFIG (.FIG), .RAW, .TGA a (.CDR). Takže ať už potřebujete vytvořit reklamní banner, příspěvek na sociální sítě nebo leták, v tomhle nástroji to bude hračka.

Photopea

Canva

Další skvělý nástroj, který vám pomůže s jednoduchou grafikou. Canva je vhodná jak pro ostřílené grafiky, tak i pro úplné začátečníky, kteří s grafikou teprve začínají. V tomto nástroji dokážete vytvořít téměř vše, na co si vzpomenete — od obrázků na blog, přes příspěvky na sociální sítě až po tištěné letáky, prezentace či vizitky. Canva zkrátka nabízí grafiku na všechno. A úprava? Ta je jednoduchá. Zvolíte si grafiku a tu si následně upravíte dle libosti — vložíte si vlastní fotku, změníte font a přidat můžete i různé rámečky, fotky, gify a další vectory.

Ať už se přihlásíte do Canvy přes aplikaci v mobilu nebo přes počítač, své návrhy budete mít vždy pokupě.

Canva

LightShot

Pamatujete si na časy, kdy jste dělali výstřižky obrazovky pomocí klávesy PrtSc a následně vkládali do malování či jiného programu? Tak na to už můžete zapomenout. Díky appce LightShot můžete udělat výstřižek obrazovky bez pomocí jakéhokoliv dalšího programu během pár sekund — stačí vybrat jakoukoliv oblast a vytvořit snímek dojklikem na myš. Appka je dostupná pro Windows/​Mac a přohlížeče Opera, Mozilla Firefox a další.

Na stejném principu funguje i rozšíření s názvem „Make a screenshot” v prohlížeči Chrome.

Typopo

Typopo je  online nástroj, který identifikuje a automaticky opraví nejčastější typografické chyby mezi které patří například nadbytečné mezery, nesprávně použité uvozovky, apostrofy a pomlčky. Aplikace je dostupná pro 5 jazykových mutací — češtinu, angličtinu, němčinu, ruštinu a slovenštinu.

Grammarly

Grammarly, to je další super vychytávka pro všechny, kteří si nejsou v angličtině úplně jisti. Takže ať už využíváte angličtinu každý den v práci, překládáte nebo si potřebujete ověřit správnost vámi napsaného textu, budete za tuto appku fakt rádi. Grammarly odhalí překlepy, opraví špatně použitý čas ve větě a časovou souslednost. Mimo to také vychytá nevhodně použitou předponu či příponu ve slově a použité slovo v kontextu.

Dejte si pozor, ne vždy dokáže odhálit úplně všechno.

Grammarly

Miro

Miro je ideální pro všechny, kteří nevyhledávají klasické tabulky a textové dokumenty — v Miru můžete použít různé barvy, rámečky, tabulky, lepíky a spoustu dalších vychytávek. Další výhodou je i to. že můžete přes link sdílet tabuli někomu dalšímu. V reálném čase pak vidíte jeho pohyb myši po obrazovce. Propojení přes videohovor je až v placené verzi, ale to jde obejít dalším oknem s Google Meet nebo telefonátem.

Mimo lepíků můžete v appce vytvořit i mind mapy, flow charty apod.

Aplikací, které vám usnadní práci a ušetří čas existuje spousta. My jsme si pro vás připravili ty, které jsou zdarma a zvládne s nimi pracovat i úplný začátečník. Jaké nástroje usnadňují práci vám? Dejte nám vědět do komentářů.

Natálie Timčenková
Natálie Timčenková
21. 07. 2021
Natka pracuje v BESTETO jako PPC & Social media specialista. Stará se našim klientům o sociální sítě a nastavuje PPC reklamy v systémech, jako je Google, Sklik, Facebook nebo Instagram. 

Komentáře (0)

Přidat komentář

Odesláním formuláře souhlasíte s všeobecnými obchodními podmínkami služeb Besteto.
Váš komentář podléhá ruční kontrole.