Marketingové novinky: Kolik stojí vesmírná reklama a jak dlouho trvá získat milion sledujících na IG

Z marketingu u nás a ve světě

 • Kam nemůže Rohlík, tam zaskočí COOP. Pro obyvatele velkých měst nebyl problém během první vlny koronaviru nakoupit potraviny online. Na vesnici už to tak jednoduché nebylo, proto řetězec prodejen potravin COOP přišel s nápadem rozjet e‑shop. Zákazníci při nákupu zvolí, kde si objednávku vyzvednou a ta na ně počká ve výdejním boxu prodejny.
 • Už jsme psali o tom, že hashtagy si našly cestu i na Facebook. Abyste věděli, které se vám vyplatí používat, začal Facebook testovat seznam doporučených hashtagů
 • Na blogu Heureky teď najdete odpovědi na 20 nejčastějších otázek, se kterými se na ně e‑shopy obrací. Takže jestli si lámete hlavu nad tím, proč má konkurence certifikát Ověřeno zákazníky a vy ne, nebo proč párování produktů v kategorii oblečení tak trvá, mrkněte do článku.
 • Jak dlouho trvá získat milion sledujících na Instagramu? Stačí k tomu 4 hodiny a 44 minut…pokud jste David Attenborough. Všechny předchozí rekordy tak padly a David A. se stal v 94 letech novou hvězdou Instagramu.
 • NASA potřebuje investovat svoje výpravy, takže se čas od času spojí se známou značkou a vytvoří pro ně záběry pro reklamní účely. Nechat poletovat produkty ve stavu beztíže vyjde na pěkný balík, ale kdo by nechtěl vesmírnou reklamu
 • LinkedIn s novinkami nepřichází tak často, jako ostatní sociální sítě, ale teď dozrál čas na změnu i u něj. Těšit se můžeme na nový vzhled, detailnější možnosti filtrování a Stories.
 • Největší rozruch vzbudila zpráva o tom, že Facebook ruší pravidlo 20 % textu v obrázcích reklam. Kreativitě se už meze nekladou, ale i tak myslete na to, že nic se nemá přehánět.
 • *Later není jen skvělý nástroj na plánování obsahu pro soc. sítě, ale také se snaží informovat o aktuálních trendech a proto minulý týden vysílali online konferenci LaterCon. Teď můžete 9 a půl hodin nasávat tipy a triky (v angličtině) ohledně sociálních sítí, brandingu atd. ze záznamu konference
 • Jestli nemáte náladu překládat si přednášky z angličtiny, tak si raději pusťte záznam přednášek z letošního ShopCampu.
 • Tričko ze sekáče, svetr po mámě a kabelku vyměněnou na SWAP akci upřednostňuje generace Y před novým kouskem z fast fashion řetězce. Zalando se chytlo trendu a přichází s kategorií Pre-owned, která umožní nákup i prodej módy z druhé ruky.
 • Roman Vlach (autor knihy Na volné noze) byl hostem podcastu Na první dobrou. V epizodě se dozvíte, jak začít jako freelancer, co spojuje úspěšné volnonožce a navrch získáte tipy na osobní produktivitu.

BESTETO lajf

 • V září jsme si ještě chtěli užít babí léto, takže jsme si naplánovali teambuilding v lanovém centru. Jestli jste ještě tuhle srandu nezkoušeli, určitě na nic nečekejte a běžte do toho! 

Tak to je od nás všechno, s novinkami se vrátíme zase na konci října.

Marie Krčková
Marie Krčková
29. 09. 2020
Maruška vytvářela pro BESTETO články a posty jako Content specialista. Nedávno ale posílila sestavu PPC týmu a svými texty láká k utrácení zákazníky v online světě. Nikdy ji neuvidíte zamračenou a bez jejího psa Morrise. 

Komentáře (0)

Přidat komentář

Odesláním formuláře souhlasíte s všeobecnými obchodními podmínkami služeb Besteto.
Váš komentář podléhá ruční kontrole.