Marketingové novinky: Dobré skutky kolem nás a stories už úplně všude

I když nám to tentokrát trvalo maličko déle, protože jsme pro vás chystali velké PPC na stojáka, po pauze se opět hlásíme s marketingovými novinkami. Tentokrát se v nich objevuje i všudypřítomná situace kolem koronaviru. Podíváme se ale na to, že i v této době je mnoho dobrých zprávnovinek z oboru, které by vám v záplavě těch ostatních neměly uniknout.

Z marketingu u nás a ve světě

 • Facebook testuje automatické sdílení stories s Instagramem. Čtete správně – vypadá to, že to půjde i opačným směrem než doposud. Určitě ale počítejte s tím, že uvedení novinky do provozu ještě potrvá.
 • Když už jsme u oblíbeného formátu stories, nově se objeví i na Twitteru. Bude se jmenovat Fleets. Příspěvky nepůjdou sdílet ani ozačovat srdíčky a za den zmizí. Říkáte si, kam se storíčka ještě dostanou? Věřte nebo ne, možná se s nimi brzo potkáme i na LinkedIn.
 • Přidáváte na Instagram videa? Nově můžete zapnout funkci, která vašim fanouškům umožní přidávat do sekce pro komentáře vlastní videoodpovědi.
 • Google oficiálně oznámil, že na podzim spustí mobile-first-indexing. Webové stránky, které nebudou mít mobilní verzi, by se tak mohly výrazně propadnout ve výsledcích vyhledávání. Jak vyšperkovat svůj web pro mobily se můžete inspirovat třeba u Heuréky.
 • Pohled do světa čísel — podle Českého statistického úřadu se letos v lednu z maloobchodů nejvíce dařilo internetovým obchodům a zásilkovým službám. Jejich tržby vzrostly meziročně skoro o 17 %. Na internetu se prodalo více domácích potřeb, elektroniky i potravin.
 • Mobilní operátoři poskytují lidem mobilní data zdarma a zvýhodněné tarify. Chtějí tím pomoci během protiepidemických opatření zaměstnancům pracujícím z domova, školákům a studentům při samostudiu i všem, co se chtějí alespoň na dálku vidět se svými blízkými.
 • Abychom se doma nenudili, vypouští herní studia a distributoři některé hry zdarma.
 • Mall.cz nabízí kamenným obchodům partnerství, aby mohly pokračovat v prodeji přes internet, i když nemají vlastní e‑shopy.
 • Světová zdravotnická organizace (WHO) měla zajímavý nápad sdílet informace o epidemii mezi teenagery prostřednictvím sítě TikTok. Vzniklo z toho video, které mezi ostatní obsah tohoto nového fenoménu rozhodně nezapadá. Zároveň je to ale, jak píše Forbes, umírněný protipól ke všem bláznivým vtípkům a streamerům využívajícím situace k nahnání sledovanosti.
 • Mergado sestavilo přehledný seznam kroků, které vám pomohou udržet e‑shop v chodu navzdory obtížné situaci.

 

Ze života BESTETO

 • Oranžáda is not dead, takže pokud jste nejnovější díly našeho podcastu ještě neslyšeli, tak si je určitě pusťte. V únorovém díle jsme se s Matezem Jindrou z výzkumné agentury Makevision naučili poznávat zákazníky. V březnu jsme s Honzou Kaliankem mluvili o (zatím odloženém) Czech online expo a Honza se podělil i o užitečné rady plánování velkých akcí.
 • Tom přednášel na BESTETO klubu o základních i pokročilých SEO tipech, které pomáhají vytvářet vymazlený linkbuilding. Začínáte s budováním zpětných odkazů a nevíte si rady? Můžete Tomovi napsat, rád vám s tím pomůže!
 • Užili jsme si den plný PPCček a online marketingu – tentokrát ve velkém. Při prezentacích a diskuzi jsme zjistili všechno možné o konverzích a ještě nám zbyl čas na fotbálek. Mrkněte na celý report z PPC na stojáka #15, kde najdete i prezentace spíkrů.
 • A ještě důležitá zpráva na konec. Na neplánovanou bojovku jsme připraveni. Pracujeme pilně jako včelky z domova, máme i nějaký čas k tomu, abychom vám napsali nové články na blog a poradili na dálku mailem nebo po telefonu. Pokud chcete využít naše služby a rady, můžete se nám klidně ozvat, i když zrovna nejsme v kanceláři nebo v Nekavárně.

 

Už od nás víte, jaká témata ze světa marketingu by vám neměla uniknout. Tak se pusťte do čtení! U dalších novinek se potkáme zase za měsíc.

 

ZA BESTETO

Anička

17. 03. 2020

Komentáře (1)

Michal Janík18. 3. 2020, 5:43

Líbí se mi, jak bezprecedentní dobu dnes žijeme. Řídit se daty z ČSÚ, o kterých Aničko píšeš, jsme bývali zvyklí. Nyní hledíme do křišťálových koulí a snažíme se odhadovat budoucí vývoj. Víc, než kdy dříve :-)

Odpovědět

Přidat komentář

Odesláním formuláře souhlasíte s všeobecnými obchodními podmínkami služeb Besteto.
Váš komentář podléhá ruční kontrole.