Marketingové novinky ve videu: Tento týden se bude v e‑shopech nakupovat nejvíc

Rozhodli jsme se, že pro ty z vás, kteří se raději koukají, než čtou, nachystáme shrnutí toho nejdůležitějšího v krátkém videu. A kdo raději zůstane u ověřené klasiky, text máte hned pod videem.

  • Heureka zkracuje dobu, za kterou odešle dotazníky spokojenosti zákazníkovi, který u e‑shopu nakupuje opakovaně. A to z 90 dnů na 30. Slibuje si od toho, že obchody takto získají více hodnocení.
  • FairBnb. Že vám to zní povědomě? Není divu, tento projekt vznikl jako alternativa (nebo možná protiklad) ke službě Airbnb. Podle jeho zakladatele se totiž Airbnb nechová fér — odklonilo se od původní myšlenky nabízet autentické ubytování turistům k tvrdému businessu a městům neplatí daně tak, jak by mělo.
  • Facebook spouští reklamy v aplikaci WhatsApp. Jsou kolem toho docela peprné debaty — uživatelům se to nelíbí a stejně tak to moc nevoní ani původním zakladatelům WhatsAppu. Jenomže WhatsApp nevydělává a náklady rostou.
  • Google vydal souhrn toho, co v roce 2018 sledoval svět i Česko na Youtube.
  • Na Messengeru půjde vymazat zprávu, kterou jste někomu poslali a to do 10 min od odeslání
  • Chystáte se nakoupit fanoušky na Instagramu? Tak už to možná nestihnete. Instagram se chystá s aplikacemi, které tyto nákupy nabízejí, zatočit. Má to podle něj pro budování instagramové komunity nulový přínos.
  • Facebook vydal aplikaci, která vám řekne, kolik času na této sociální sítí a Instagramu trávíte. Nově je přístupná pro všechny uživatele.
  • Dnešek má být nejsilnější den v nákupech pro e‑shopy v Česku, obrat má být k miliardě korun.
  • A zase ten Facebook. Tentokrát má platit pokutu ve výši 260 milionů korun. Napařili mu ji v Itálii, protože prý neinformoval uživatele o tom, jak využívá jejich osobní údaje. Ale to není všechno, hrozí mu další pokuta, tentokrát od Irska ve výši 37 miliard korun (jasně, že zase kvůli GDPR). Jsme s tebou, Marku.

To by bylo za minulý týden vše. Mějte se a zatněte zuby, příští týden už to určitě nebude s vyřizováním objednávek takový blázinec.

Nikča a Patrik

10. 12. 2018

Komentáře (0)

Přidat komentář

Odesláním formuláře souhlasíte s všeobecnými obchodními podmínkami služeb Besteto.
Váš komentář podléhá ruční kontrole.