Jak si zabezpečit účet na sociálních sítích

Na sociálních sítích trávíme poměrně dost času. Saháme po nich hned po probuzení a během dne neustále sledujeme, zda nám něco neuniklo. I přesto, že mohou sociálně sítě vypadat přátelsky a neškodně, existuje zde spousta hrozeb. Jedna z nich jsou hackeři, kteří se často snaží ukrást nebo nabourat účet uživatele a zjistit od něj citlivé informace. Tomu se dá jednoduše zabránit — dostatečně silným heslem a dvoufázovým ověřením.

Bezpečné heslo

Bez výběru pořádného hesla by to nešlo. Proto si při výběru dejte opravdu záležet. Čím delší a komplikovanější heslo zvolíte, tím líp. Obecná pravidla říkají, že by heslo mělo obsahovat kombinaci velkých a malých písmen, čísel i speciálních znaků. Současně je dobré se vyhnout opakování hesel, která používáte na jiných sociálních sítích. Sílu vytvořeného hesla si můžete zkontrolovat online prostřednictvím testovacího nástroje.

Historie přihlášení

Mít přehled o svém účtu je základ. Pokud chcete zjistit, odkud a z jakého zařízení jste se v poslední době přihlašovali, stačí najet do Nastavení → Zabezpečení a přihlašování. Pokud si nejste vědomi toho, že jste se přes některé zařízení přihlašovali, můžete se během pár kliknutí odhlásit. Stačí kliknout na tři tečky a zvolit možnost Odhlásit se.

Historie přihlášení na Facebooku
Historie přihlášení na Facebooku

Dvoufázové ověření účtu

Dvoufázové ověření je bezpečnostní funkce, která pomáhá chránit váš Facebookový účet spolu s heslem. Pokud si nastavíte dvoufázové ověření, budete při každém přihlášení s cizího zařízení vyzváni k zadání speciálního přihlašovacího kódu nebo potvrzení pokusu o přihlášení. Díky dvoufázovému ověření budete také dostávat výstrahy, když se někdo pokusí přihlásit z prohlížeče nebo mobilního zařízení, ze kterého jste se doposud ještě nikdy nepřihlašovali.

Dvoufázové ověření na Facebooku
Dvoufázové ověření na Facebooku

Pokud si chcete být opravdu jisti, že je dvoufázové ověření aktivní, klikněte na možnost upravit. Následně vás Facebook přesměruje na stránku, na které uvidíte všechny způsoby ověření, které pro svůj účet používáte. Svůj účet můžete ověřit i na základě bezpečnostního klíče nebo speciálního kódu, který vám vygeneruje Facebook. Těchto kódu můžete dostat maximálně 10 a každý použít pouze jednou.

Kontrola dvoufázového ověření
Kontrola dvoufázového ověření

Přišli jste o svůj účet nebo máte podezření na aktivity, kterých si nejste vědomi? Pak se neváhejte obrátit na zákaznickou podporu Facebooku, která vám pomůže daný problém vyřešit.

21. 01. 2021

Komentáře (0)

Přidat komentář

Odesláním formuláře souhlasíte s všeobecnými obchodními podmínkami služeb Besteto.
Váš komentář podléhá ruční kontrole.