Google Moje Firma přiláká nové zákazníky na váš web

Jistě jste už slyšeli o službě Moje Firma, kterou nabízí společnost Google! Díky této službě můžete napřímo prezentovat svou firmu přímo ve vyhledávání a v Google mapách a umožnit zákazníkům objevit vaše produkty a služby, najít vaši firmu na mapě, nebo vás napřímo kontaktovat. Služba Moje firma je zcela zdarma. Díky správně vyplněnému profilu si tak můžete úplně jednoduše sami vylepšit SEO a přilákat nové zákazníky na váš web.

Říkáte si, proč být na této platformě aktivní? Podle výzkumu společnosti IPSOS Research aktuálnost a pravidelná optimalizace přímo ovlivňuje váš úspěch, a to tak, že:

  • Je 2,7x vyšší pravděpodobnost, že uživatelé budou považovat firmu za serióznější.
  • Firemní profil získá 7x více kliknutí.
  • Pravděpodobnost návštěvy obchodního místa se zvyšuje o 70 %.
  • O 50 % roste pravděpodobnost, že shlédnutí firemního profilu povede k nákupu.

1. Založte si účet na Google Moje Firma

Abyste mohli svou firmu prezentovat, musíte mít založený účet a vyplněný profil se všemi základními údaji o vaší firmě (název firmy, telefonní číslo, e‑mail, adresa, IČO atd.). Poté, co si profil vyplníte, nechte ho ověřit.

Klikněte na „Ověřit firmu”. Následně obdržíte ověřovací kód, který napíšete do políčka a máte hotovo. Ověření firmy je většinou otázka několika hodin, může se ale stát, že to zabere i pár dní.

Zobrazení firemního profilu ve vyhledávání
Zobrazení firemního profilu ve vyhledávání

2. Vylaďte si svůj profil k dokonalosti

Popis firmy

Napište, čím se vaše firma zabývá. Nezapomeňte také vyzdvihnout vaše přednosti, díky kterým si myslíte, že jste lepší než konkurence. Cílem tohoto popisku je nalákat zákazníky a přesvědčit je, aby si daný produkt či službu zakoupil právě u vás. 

Nezapomeňte doplnit štítky, pod kterými se bude vaše firma zobrazovat.

Služby

Přidejte si do profilu produkty a služby, které nabízíte. Ke každé službě napište krátký popis a přidejte proklik na daný produkt či službu na webu. Doporučujeme napsat co nejlepší popisek, protože jedině tak můžete zákazníkům ušetřit čas a zjednodušit jim nákupní proces na vašem webu.

BESTETO služby na profilu Google Moje Firma
BESTETO služby na profilu Google Moje Firma

Příspěvky

Informujte zákazníky o novinkách a aktualitách, které se ve vaší firmě dějou. Na výběr máte 3 druhy příspěvků:

  • Nabídka (slevové akce atd.)
  • Co je nového (aktuality, články na blogu, novinky ve firmě)
  • Události (akce)

U všech typů příspěvků lze přidat vlastní fotka/​video + text a CTA tlačítko (rezervovat, objednat online, koupit, další informace, zaregistrovat se, volat). Tyto příspěvky se na webu objeví v různých službách Google, například v Mapách nebo ve vyhledávání a musí splňovat zásady společnosti Google.

U jednotlivých příspěvků můžete vidět i počet zobrazení a kliknutí na CTA tlačítko. Díky tomu můžete zjistit, jaký typ obsahu mají zákazníci nejraději a přizpůsobit tomu budoucí komunikaci. 

Aktuality na Google Moje Firma
Publikovat můžete například články z vašeho blogu

Recenze

Spousta zákazníků se před nákupem rozhoduje na základě recenzí a zkušeností jiných zákazníků. Proto sledujte a reagujte na všechny recenze, které se na vašem profilu objeví. Google ve vyhledávání upřednostňuje firmy s nejlepším hodnocením.

Doporučujeme reagovat úplně na všechny recenze, včetně těch negativních. Jedině tak mohou zákazníci vidět, že jsou pro vás na prvním místě a že se dané problémy snažíte řešit.

Statistiky

Další super vychytávkou jsou statistiky. Ty vám poskytnou užitečné informace o tom, jak zákazníci váš firemní zápis nacházejí a co dělají, když ho najdou.

Vyhodnotit si můžete

  • Jak zákazníci vaši firmu hledají
  • Kde zákazníci vaši firmu na Googlu viděli
  • Akce zákazníků (návštěva webu, vyhledání trasy, dotazy na trasu, telefonní hovory a zobrazení fotek)
Statistiky na Google Moje Firma
Statistiky na Google Moje Firma

Fotky

Ukažte zákazníkům, jak to u vás vypadá nebo jaké produkty či služby prodáváte. Pozor, kromě vás mohou na váš profil přidat fotky i zákazníci, kteří u vás nakoupili.

Statistika fotek
Statistika fotek

Snažte se, aby váš profil byl vždy co nejaktuálnější. Pokud se u vás něco změní, nezapomeňte to zaznamenat do firemního profilu. Potřebujete-li pomoct s kompletním nastavením, neváhejte nás kontaktovat.

Natálie Timčenková
Natálie Timčenková
15. 01. 2024
Natka pracuje v BESTETO jako PPC & Social media specialista. Stará se našim klientům o sociální sítě a nastavuje PPC reklamy v systémech, jako je Google, Sklik, Facebook nebo Instagram. 

Komentáře (0)

Přidat komentář

Odesláním formuláře souhlasíte s všeobecnými obchodními podmínkami služeb Besteto.
Váš komentář podléhá ruční kontrole.