Jak na úpravu odkazů sdílených na Facebooku

Všechny příkazy a zákazy se dají obejít. Alespoň některé. A alespoň prozatím. Třeba ten o úpravě odkazů sdílených na Facebooku.

Kde je problém

Facebook během léta nepolevuje a sype jednu novinku za druhou. Nedávno přišel s tím, že při nahrávání odkazů do příspěvku nebude možná editace — titulku, popisku ani náhledového obrázku.

Tato změna samozřejmě dělala a nejspíš doteď dělá vrásky na čele všem, kteří spravují na Facebooku stránky a často sdílí odkazy. Pro spoustu z nich je zásadní měnit titulek linku, popisek a obrázek tak, aby byli atraktivní na proklik.

Jenže ejhle. S nástupem zákazu editace tato možnost odpadá. Anebo ne?

Jak jsou na tom obrázky

V Bestetu pracuji se sdílením odkazů často. Je pro mě klíčové měnit náhledový obrázek u článků. Snažím se vždy vytvořit takový, který bude alespoň trochu naznačovat, o čem se v článku čtenář dozví a zkrátka ho přiměje k tomu, že na odkaz klikne.

Pokud bych náhledový obrázek nevyměnila, Facebook by automaticky načetl nějaký náhledový obrázek, který je už v článku vložený. Ovšem pro mě, jako autora článku, je poměrně nesmyslné dávat do samotného článku takovýto obrázek, který vlastně slouží k tomu, aby si ho někdo otevřel.

Proto jsem se ani já na tuhle změnu netěšila. Naštěstí však, alespoň prozatím, přišla v té lepší variantě. Editovat titulek ani popisek nejde, zato s obrázkem stále můžu nakládat podle toho, jak se mi zlíbí. Přitom v diskusích a článcích se člověk dočte o tom, jak by něco takového fungovat nemělo. Možná mě Facebookový pánbůh prozatím nedostihl. Uvidíme.

Co s tím? Vyřešte to se zkrat.it

Řešení naštěstí existuje i pro ty, kteří obrázky editovat nemohou. Najdou ho na adrese zkrat.it, která byla vytvořená přesně pro tyto účely. Měnit na ní můžete prakticky všechno. Vypadá takto:

Na obrázcích vidíte, jak to funguje. Nahraji odkaz, který chci sdílet:

A poté upravím podle toho, jak se mi to hodí. Přepíši titulek, popisek, vyměním obrázek (nejde vybrat soubor z počítače, ale stačí si ho nahrát kamkoliv na internet a poté pouze zkopírovat adresu obrázku). Výsledek vypadá takto:

 

Jedinou nevýhodou je, že při použití nově vygenerovaného odkazu zůstane v příspěvku doména zkrat.it a ne ta, na kterou článek směřuje. Pokud to pro vás tedy není zásadní problém, dokáže být takovou malou záchranou. 

Jak jste na tom s editací obrázků vy, funguje vám tato možnost? Dejte mi vědět do komentářů.

Chtěli byste, aby vám žádný článek z našeho blogu neutekl? Řekněte si o Besteto newsletter, rádi vám ho pošleme.

18. 08. 2017

Témata:

Komentáře (0)

Přidat komentář

Odesláním formuláře souhlasíte s všeobecnými obchodními podmínkami služeb Besteto.
Váš komentář podléhá ruční kontrole.