Clubhouse: Co to je, jak funguje a jak se na tuto sociální síť dostat

Není to tak dávno, co sociální síť Clubhouse zažila velký BOOM napříč celou Českou republikou. Říkáte si proč? Tato audio sociální síť funguje na principu hromadného hlasového hovoru s ostatními uživateli, kteří si povídají o různých tématech (marketing, e‑sport, motivace, kryptoměny) v tzv. růmkách. Má to ale jeden háček. Tyto rozhovory se nikde neukládají k pozdějšímu poslechu, takže pokud se do místnosti nepřidáte v reálném čase, máte prostě smůlu.

Jak to chodí na Clubhouse?

Clubhouse je aplikace, která ja naprosto jednoduchá. Vše funguje v reálném čase a pouze v mluvené formě. Neexistují zde žádné zprávy, ani ty soukromé. V hlavním feedu uvidíte různá témata, které právě probíhají nebo budou teprve probíhat. Můžete si zapnout upozornění nebo se rovnou do „růmky” přidat. V každé mistnosti najdete dvě skupiny uživatelů — jedni představují řečníky, druzí zase posluchače. Pokud budete chtít vyjádřit svůj vlastní názor, musíte se přihlásit o slovo a začít mluvit.

Založit si můžete i vlastní místnost na téma, o kterém byste si chtěli s ostatními popovídat.

Sociální síť clubhouse

Kromě místností můžete založit i kluby, které jsou trvalé a snadno dohledatelné dle zájmů. Ty představují ideální nástroj pro značkyinfluencery.

  • Clubhouse Česko
  • Marketing a sociální sítě
  • Média, PR a vše kolem
  • Food Club Česko
  • …a spoustu dalších

Jak se dostat na Clubhouse?

Na začátku to vypadalo, že se jedná o sociální síť pro vyvolené. Pokud se na tuto sociální síť chcete dostat, musíte si stáhnout mobilní aplikaci získat pozvánku od známého. Stažení aplikace je zcela zdarma a pro vytvoření profilu je zapotřebí zadat kód pozvánky, která chodí formou SMS zprávy s odkazem k registraci. Pokud jste ještě pozvánku nedostali, dojde k registraci vaší žádosti, a ve chvíli, kdy si žádosti všimne někdo z vašich kontaktů, který již na Clubhousu je, může vám žádost okamžitě schválit. Každý uživatel má ze začátku k dispozici 2 – 3 pozvánky a další lze získat za aktivitu přímo na Clubhouse — zakládání místností, poslech a další aktivity.

Do nedávna byla tato sociální síť dostupná pouze pro uživatele, kteří mají operační systém iOS. Vypadá to, že v brzké době se už dočkají i uživatelé se systémem Android — ti se můžou předběžně zaregistrovat.

Co by se vám ještě mohlo hodit?

  • Hlavnímu feedu se říká Hallway. Najdete v něm aktivní a doporučené „růmky”. Ty mohou být veřejné, pro sledující nebo jen pro zvané.
  • Pokud chcete mluvit, musíte se přihlásit ke slovu.
  • Tleská se přerušovaným zapínáním mikrofonu.
  • Každý nováček má u své profilové fotky v místnosti emoji party popper.

Používáte tuto sociální síť? Podělte se s námi o vaše zkušenosti do komentářů.

11. 05. 2021

Komentáře (0)

Přidat komentář

Odesláním formuláře souhlasíte s všeobecnými obchodními podmínkami služeb Besteto.
Váš komentář podléhá ruční kontrole.