BESTETO chillibraní 2017: nejostřejší vyhrává

V BESTETO jsme ostří. Ale nebojte. Bavíme se o chilli papričkách.

Dokazuje to letošní BESTETO chillibraní, kterého se zúčastnilo přesně 5 odvážných a 1 odvážná.

Sklizeň z parapetu

Nejdříve jsme sklidili plody, které se letos urodily na parapetu v kanceláři výrobního týmu. Už to byla celkem pálivá podívaná. Papričky hýřily barvami a my už jsme se nemohli dočkat, až ostrá soutěž vypukne.

Jakmile byla úroda sklizena, čekal odvážlivce první rozstřel. Zbývalo pomodlit se a jít do toho.

Úkol zněl jasně: v každém kole sníst celou papričku do daného časového limitu.

A jdeme na to

První chilli paprička měla pálivost kolem 2 000 SHU. Ta se všem účastníkům podařila sníst bez větších útrap a následovala další s 8 000 SHU. Tentokrát už první odvážlivec odpadl a naznal, že mu to jako gastronomický zážitek stačí. Vysloužil si bouřlivý potlesk a jelo se dál.

Postupně se pálivost neustále zvyšovala, ale nikdo další se k odstoupení neměl. A tak musel hlavní organizátor akce Vláďa Trevisan přejít k vyššímu levelu: 100 000 SHU. Tady už došlo na lámání chleba a co druhé kolo, to jeden odpadlík.

Fanoušci se urputně snažili podporovat zbývající chilli nadšence, a tak se z letošního chillibraní stala opravdu jedinečná podíváná.

Přišlo to, na co jsme všichni čekali. Finále! Rozstřel mezi 2 přeživšími! A to u pekelně pálivé Bhut Orange Copenhagen, která má kolem milionu SHU.

Pavel z Mergada bojoval statečně, ale nakonec se rozhodl, že první místo s díky přenechá našemu marketingovému konzultantovi Filipovi Vašíčkovi.

Vítěz se dočkal velkého potlesku a obdivu všech přihlížejících.  Uznání ale patří všem, kteří měli odvahu se do letošního chillibraní pustit.

Klobouk dolů a těšíme se zase příští rok na pálenou!

Chtěli byste z akce vidět víc? Sledujte náš blog, brzy přidáme video.

A co na akci říkali odvážní soutěžící a přihlížející?

Filip Vašíček: vítěz chillibraní a marketingový konzultant

Byla to jedna z dalších velkých výzev v mém životě a osobně bych ji připodobnil k účasti v šipkovém turnaji. Protihráči byli velmi tvrdí a ostřílení soupeři. Nicméně myslím, že příští rok bych radši moderoval.

 

Patrik Němec: postoupil do 2. kola, PPC specialista

Do soutěže jsem šel s velkým očekáváním a touhou zvítězit. K udivení všech jsem bohužel i přes důkladnou přípravu vypadl jako první. Netušil jsem, že to bude horší jak ostrý kečup. Všichni mají můj obrovský obdiv a já konečně vím, co chilibraní obnáší.

 

Kuba Rozsypal: postoupil mezi 4 nejodvážnější, marketingový konzultant

Bylo mi ctí se zúčastnit této soutěže, nicméně ze strachu o své zdraví jsem odstoupil vcelku brzy. Příští rok zužitkuju zkušenosti nabyté letos a posunu se pořadím výš.

 

 

Verča Ševelová: povzbuzující chilli bojovníky, marketingová konzultantka

Alex měla mou velkou podporu jako jediná žena, obdiv si ale zasloužili vsichni. Už teď vím, že příští rok se jako soutěžící opět nezúčastním, chilli není nic pro mě.   Jako pozorovatel si to nenechám ujít!

 

 

Chcete mít přehled o tom, co je v Bestetu nového? Řekněte si o náš newsletter, rádi vám ho pošleme.

27. 10. 2017

Témata:

Komentáře (0)

Přidat komentář

Odesláním formuláře souhlasíte s všeobecnými obchodními podmínkami služeb Besteto.
Váš komentář podléhá ruční kontrole.