Biano.cz – zajímavá služba pro prodej nábytku a dekorace

Dnešní článek jsme zaměřili na virtuální obchodní galerii Biano.cz, která poskytuje prostor pro bezplatnou i placenou inzerci prodejcům nábytku a bytových doplňků. Tato služba funguje na podobném principu jako galerie s oblečením Glami.cz. V dalších odstavcích si představíme, jak Biano.cz funguje, co je potřebné pro úspěšný import produktů a správné nastavení.

Produktový feed ve formátu Heureky

Při registraci e-shop vyplní běžné údaje jako je název, popis a URL e-shopu, e-mailová adresa a především URL feedu. Zde doporučuji dávat velký pozor, jaký feed a v jakém stavu nahrajete. Na Bianu doposud bohužel neexistují žádné technické požadavky na feed ani nápověda. Po komunikaci s podporou jsme zjistili, že ideální feed je takový, který běžně používáte pro srovnávač Heureka.cz. Lze tedy vycházet z jejich požadavků. Registrace e-shopu je po odsouhlasení obchodních podmínek zdarma. 

Biano

Stahování feedu ráno a večer

Po nahrání a schválení feedu se dostaneme k přehledu e-shopu. Tento přehled poskytuje informace o úspěšnosti importu feedu, posledním stažení, počet validních a případě problematických produktů.
Dle našich dosavadních zkušeností jsme vysledovali, že feed se stahuje 2x denně, a to ráno a večer. Po pravé straně přehledu uvidíte informace o e-shopu, které jste zadali při registraci. Tyto údaje lze kdykoliv jednoduše změnit. Pouze změna URL adresy musí projít schválením administrátory.

Inzerovat zdarma, nebo si zaplatit propagaci?

V záložce nastavení zobrazování si lze vybrat ze tří variant financování – Mini, Standard a Premium. Základní verze Mini je zcela zdarma. Produkty se zobrazují, ale Biano je dál nepropaguje. E-shopy v placeném režimu se zařazují do newsletterů, na FB a další kanály (PR články v časopisech, recenze od blogerů) apod.
Verze zdarma je také omezena počtem 1000 a pozastavením zobrazování produktů po dosažení 300 prokliků do e-shopu za měsíc. Tarif Standard je automaticky zpoplatněm 1,5 Kč za kliknutí na produkt. Jednotlivé kategorie i produkty však lze biddovat i individuálně. Biano Premium představuje hlavní výhody v tom, že e-shop získá garanci 500 prokliknutí do e-shopu, dále propagaci v inspiracích nebo článek na blogu. Tato nejvyšší varianta vychází na částku 5000 Kč měsíčně + prokliky za 1,5 Kč.

Vyplňte si na UTM parametry

Návštěvy, průměrné CPC i náklady si lze zobrazit v záložce statistiky. Výsledky se zobrazují automaticky po dnech, avšak je možné seřadit si statistiky i podle jednotlivých kategorií. Další údaje zde ale nevysledujeme. Z toho důvodu doporučuji nastavit UTM parametry do feedu a výsledky následně kontrolovat a vyhodnocovat pomocí Google Analytics. Podpora Biana doporučuje nastavení UTM parametrů v této podobě:

utm_source: biano.cz

utm_medium: cpc

utm_content: ID produktu v naší databázi

utm_campaign: text biano (vždy) a název zvolené kategorie oddělená plusem (např. biano+postele)

Google Analytics

 

Službu Biano.cz hodnotím jako další zajímavý inzertní kanál, který může fungovat zcela zdarma. Díky prezentaci produktů v této službě oslovíte zákazníky zajímavým způsobem a zvýšíte také povědomí o Vašem e-shopu. Zobrazené produkty vypadají kvalitně a profesionálně zároveň.
Produkty si zákazníci mohou filtrovat nejen podle ceny nebo barvy, ale mohou si vybrat i jednotlivé výrobce a obchody. V neposlední řadě získáte také odkaz z profilu v seznamu obchodů. Zákazníci zde mají také možnost Vás přímo sdílet na Facebooku a Twitteru.

Sdílení na Twitteru a Facebooku

Rádi vám s Bianem pomůžeme

Pokud potřebujete s Bianem pomoct, ozvěte se nám.

Komentáře

Dobrý den,chtěla by sem se zeptat jestli se dá u vás nakoupit i na splátky,dekuji

Hezký den, Aleno, nákup na splátky nenabízíme.

Přidat komentář

Sledujte články v RSS